Makina sektörü Denizli’de buluşacak

Makina sektörü Denizli’de buluşacak

Bu yıl ikinci kez uluslararası katılımlı formatta düzenlenecek olan 10.Uluslararası Katılımlı Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi’ 20 Ekim’de başlıyor. Alanında Türkiye’deki tek etkinlik olma özelliğine sahip ulusal ve uluslararası kongrede 55 bildiri, 15 seminer, 3 panel, 2 eğitim yapılacak. Organizasyon 20-21 ve 22 Ekim tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

10.Uluslararası Katılımlı Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi için geri sayım başladı. Makina Mühendisleri Odası ve Pamukkale Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü etkinlikte, ikinci kez uluslararası katılımlı düzenlenen Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)’nin 10.’su Denizli Pamukkale Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 20-22 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Bu organizasyon ile bakım sektörü ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım konusundaki bilgi birikiminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlanan etkinlikte 55 bildiri sunulurken, 15 seminer, 3 panel ve 2 eğitim gerçekleştirilecek.

“BAKIM MAKİNALAR KADAR İNSAN HAYATI İÇİN ÖNEMLİDİR”

TMMOB Makina Mühendisleri Denizli Şubesi Başkanı Umut Cüneyt İyiol, organizasyon hakkında; “Biz bu yola uzun yıllar önce çıktık. Böylesi bir organizasyonu Denizli şubesinin yapması onur verici bir şeydir ve bu yıl bu etkinliğin 10.’sunu düzenliyoruz. Biz kongrelerin büyük bir önemi olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimizi üniversitelerden mühendis olarak mezun ediyoruz. Sanayi sektöründe çalışmaya başlıyorlar. İş hayatına başladıklarında bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip etmeleri zorlaşıyor. Biz bu noktada odalar olarak ara bir yerdeyiz. Biz mühendislerimizin teknolojiden kopmamaları ve gelişmeleri takip edebilmeleri için kongreler yapıyoruz. Bu kongrelerde bilimsel bildiriler sunuluyor, paneller, kurslar, seminerler yapılıyor. Böylece gelişmelerden meslektaşlarımız haberdar oluyorlar. Bakım, makinalar için olduğu kadar insan hayatı için de önemlidir. Bakımı yapılmamış her makina bir risktir ve bakımda dijitalleşme çok önemlidir” diyoruz.

BAKIMIN ÖNEMİ VE YENİLİKLER KONUŞULACAK

İlki 2003 yılında düzenlenen organizasyonun bu yılki ana teması “Bakımda Dijitalleşme ve Dijitalleşmede Bakım” olarak belirlendi. Bu önemli organizasyonda, bakım ve bakımın önemi, bakım konusunda gelinen nokta ve yeniliklerin konuşulup tartışılacak. Organizasyon, TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına Denizli(6), Eskişehir(1) ve Kocaeli(2) Şubeleri sekreteryalığında düzenleniyor.  İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde gerçekleştirilecek olan kongrede sunulan bildiriler “Mühendis ve Makina” ve “Endüstri Mühendisliği” dergilerinde yayınlanacak.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir