VOLEYBOLDA GRUP HEYECANI DENİZLİ’DE BAŞLADI

VOLEYBOLDA GRUP HEYECANI DENİZLİ’DE BAŞLADI

Voleybol Gençler Okul Sporları Grup Maçları Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda düzenlenen açılış seromonisi ile başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde düzenlenen Okul Sporları yarışmaları farklı branşlarda devam ediyor. Denizli’nin ev sahipliğini yaptığı Voleybol Gençler A Grup Müsabakalarına sabah yapılan açılış seromonisi ile start verildi. Denizli’nin ev sahipliğinde 4 gün sürecek şampiyonaya 9 farklı ilden 23 takım ve 310 sporcu katılacak. Vali Recep Yazıcıoğlu ve Hasan Güngör Spor Salonlarında oynanacak müsabakalar sonunda şampiyon olan takımlar Türkiye finallerinde boy gösterecek.

23 Takım şampiyon olmak için mücadele ediyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda kızlar Hasan Güngör Spor Salonunda, erkekler ise Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda sahaya çıkıyor. İllerinde yaptıkları yarışmalarda dereceye giren takımların karşılaşacağı gruplarda, grubunu ilk sırada tamamlayan takımlar yarı finale yükselecek.

İlman; Denizli’de organizasyonlar devam edecek

Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda düzenlenen açılışta gençlere seslenen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Okul Sporlarının Gençlik ve Spor Bakanlığının en önemli projelerinden birisi olduğunu ifade etti. Yaptığı konuşmada İlman, ‘‘ Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporun tabana yayılması adına Okul Sporları çok önemli bir proje. Bugün burada farklı illerden gelen sporcularımızla güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanayinin, ihracatın marka kendi olan Denizli’mizi sporun da marka kenti yapmak adına farklı branşlarda ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Sporun birleştirici gücüyle aynı amaç uğruna salonu dolduran sporcularımıza ve antrenörlerimize hoş geldiniz diyorum ve şampiyonada mücadele eden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir