ZEYBEKCİ’DEN, ALMAN İNTERNET SİTESİNDE ÇIKAN HABERE SERT TEPKİ

ZEYBEKCİ’DEN, ALMAN İNTERNET SİTESİNDE ÇIKAN HABERE SERT TEPKİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Alman Bild Gazetesi ve internet sitesinde çıkan ve kendisinin Almanya'da referandum ile ilgili yaptığı açıklamalarını konu alan habere sert tepki gösterdi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Alman Bild Gazetesi'nde çıkan ve kendisinin Almanya'da referandum ile ilgili açıklamalarını konu alan habere yaptığı yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi. Alman internet sitesi Bild’de yayınlanan çirkin ve üslupsuz habere ilişkin olarak yapıldığı belirtilen açıklamada "Almanya'da demokrasiyle bağdaşmayan yasaklara çanak tutan Bild, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve hükümetinin bir bakanına izahı mümkün olmayan ve ağır hakaret içeren ifadelerle saldırmıştır.Asla kabul edemeyeceğimiz bu çirkin saldırının; habercilik kisvesinde gazetecilik adı altında yapılıyor olması çok daha vahimdir" denildi.

Açıklamanın devamında ise "Haber olarak nitelendirilemeyecek söz konusu yazının, pervasızca iki ülke arasındaki dostluğu zedelemek ve toplumlarımız arasındaki iyi ilişkileri bozmaktan öte bir işlevi olamadığı aşikardır. Unutulmamalıdır ki; bir ülkenin resmi makamlarını temsil eden kişileri hedef alan böyle seviyesiz hakaretler sadece şahısları değil o ülkenin bütün vatandaşını hedef almaktadır. Bu çerçeveden yaklaşım ile söz konusu yayın ile ilgili yasal işlemler başlatılacak ve sonuna kadar takip edilecektir" ifadeleri yer aldı.

Zeybekci açıklamasında tepkilerine şu şekilde devam etti: "Almanya ve sınırlı da olsa bazı Avrupa ülkelerinden gelen her fırsatta kaynağı ve savunucu olduklarını iddia ettikleri demokrasi, insan hakları, basit insani etik kurallarına aykırı uygulamaları üzülerek takip etmekteyiz. Demokrasinin temeli olan milyonlarca vatandaşımızın bilgi alma ve seçme hakkını ihlali anlamına gelen yasakçı hiçbir uygulamayı kabul etmemiz mümkün olmadığının altını çizerek; tarihi dostluğumuzun ve ekonomik bağlarımızın olduğu ülkelerde aklıselimi göreve davet ediyorum"dedi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir