YILMAZLI: ‘BU BÖLGEYİ İMARA AÇIN’


Horoz Tuz Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Yılmazlı’dan yerel yöneticiler tarafından işadamlarına yönelik ‘Turizme yatırım yapın’ çağrılarına yanıt geldi.

Yılmazlı, kendilerine ait 16 dönümlük bir arazinin olduğunu söyleyerek, “Turizmin önde çeken iki yerin kesiştiği bir kavşak. Bu bölgede bir çok işadamının yeri var. Yasal olmayan hiçbir şey istemiyoruz. Tavas Belediyesi burayı imara açsın yeter” diyerek şimdi yetkililerden ve yerel yöneticilerden destek beklediklerini ifade etti.

Denizlili işadamı ve Horoz Tuz Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Yılmazlı, “Yerin konumu anlattığımda Antalya-Fethiye, diğer yandan da sağ tarafta Muğla-Gökova-Marmaris ve Datça ve Bodrum gibi turistik bölgelere ulaşım sağlayan bir yer. Ankara’ya gittiğimizde ilk aklımıza gelen il Afyondur. Didim-Kuşadası’na gittiğimizde Söke’de ki yerler aklımıza geliyor. Bundan 1.5 -2 yıl önce Tavas Belediyesi’ne müracaat yaptık. Ancak geçen sürede hiçbir sonuç elde edemedik. Buranın imara açılması halinde bir çok işadamımızın da burada yeri var. Denizli ekonomisine fayda sağlayacak yatırımlar yapmak istiyoruz. Yapılacak olan yatırımlarla burada bir çok aile geçimini sağlar ve önemli sayıda insana ve haliyle onların ailesine istihdam sağlamış oluruz”dedi

İMARA AÇILIRSA BÜYÜK PROJELERİMİZ VAR

Denizlili yatırımcı işadamı Hamdi Yılmazlı, zamanında İl Özel İdaresi zamanında arsalarının yanında bir çok işletmenin açıldığını da dikkat çekerek,”Eğer buraya imar açılırsa diğer işadamlarıyla birlikte geniş istihdam sağlayacak projelerimiz var. Ayrıca bu bölgenin farklı bir konumu da var. Cankurtaran bilindiği üzere kış aylarında kapanıyor. Araçlar burada depolama yapılıyor. Bu insanlar nerede vakit geçirecek. Eğer burada bir tesis yapılırsa insanlar burada alışverişlerini yapabilirler. 40-50 dükkanlık bir mağaza ve otel yapmaya hazırız” dedi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir