YAZMALI EFE, YAZMA SERGİSİNDE

YAZMALI EFE, YAZMA SERGİSİNDE

Yazmalı Efe olarak tanınan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulunda, Doç. Dr. Emine Utkun ve öğretim görevlisi Necla Ünal tarafından hazırlanan yazma sergisini ziyaret etti.

Yazmalı Efe olarak tanınan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulunda Moda Tasarım Bölümünden Doç. Dr. Emine Utkun ve Giyim Üretim Bölümünden öğretim görevlisi Necla Ünal tarafından hazırlanan yazma sergisinin açılışına katıldı. 2011 yılında bir kahvehane toplantısında yaşlı bir kadın tarafından kendisine hediye edilen yazmayı Anadolu kadınının simgesi olarak sürekli kullandığını dile getiren CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı “ Yazma, Anadolu kadının en önemli simgesi ve sembolü olmuştur. Ben Anadolu kadınlarımızın bu simgesini sürekli olarak taşımaktan dolayı gurur duyuyorum. Yazma, bizim kültürümüzde Anadolu’nun emekçi kadınlarının acı ve tatlı günlerini temsil eder. Öyle ki acılı günlerinde kullandıkları yazma farklıdır, sevinçli günlerinde kullanılan farklıdır. Bu kültürü yaşatmak adına hazırladığınız bu sergide gösterdiğiniz çabalardan dolayı siz değerli hocalarımızı kutluyorum” dedi. Sergide daha sonra kendisine hediye edilen yazmayı kullanmaya başlayan CHP Denizli Öğrencilere Atatürk ilkelerine ve ülkemize sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Basmacı “Sizlerin bilinçli yurttaşlar olarak yetişmesini, ülkemiz sorunlarına duyarlı olmanızı rica ediyorum. Sizleri aydınlık yarınlarımızın teminatı olarak görüyorum. Atamızın çizdiği yoldan ayrılmadan bu ülkeye yararlı vatandaşlar olmanız en büyük dileğimdir” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı daha sonra Buldan Meslek Yüksekokulu Sekreteri Cumhur Mustak’ı ziyaret ederek Buldan Meslek Yüksekokulu şeref defterini imzalayarak Buldan Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi aldı.

 

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir