VEKALETLERE VEKALET EDECEKLER

VEKALETLERE VEKALET EDECEKLER

FTÖ/PDY soruşturmaları kapsamında daha önce açığa alınan Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan’ın yerine Serinhisar Kaymakamı Hakan Alkan, Bekilli Vekili Mehmet Yıldız’ın yerine Çal Kaymakamı Selami Büyükata vekalet edecek.

Denizli’nin Bekilli ve Acıpayam ilçelerinde FTÖ/PDY soruşturmaları kapsamında daha önce açığa alınan iki kaymakamın yerine atanan 2 yeni kaymakam da yine; FETÖ/PDY soruşturmalarına bağlı olarak açığa alınmıştı. Önceki kaymakam FETÖ/PDY operasyonunda açığa alındığı için yerine atanan Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, bu kez kendisi de aynı soruşturma kapsamında açığa alınırken, önceki Bekilli Kaymakamı yerine göreve getirilen Kaymakam Vekili Mehmet Yıldız da FTÖ/PDY operasyonu kapsamında açığa alınmıştı. Açığa alınan iki ilçenin kaymakam vekilleri belirlendi. Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan’ın yerine Serinhisar Kaymakamı Hakan Alkan, Bekilli Vekili Mehmet Yıldız’ın yerine Çal Kaymakamı Selami Büyükata vekalet edecek.

SELAMİ KORKUTATA KİMDİR?

1984 yılında Bingöl’de doğan Selami Korkutata ilk ve orta öğrenimini Bingöl ve Ankara illerinde tamamladı. 2007 yılında Uludağ üniversitesi İktisadi ve İdari Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığı’nda çalıştı. 2010 yılında İç İşleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık sınavı kazanarak ‘Kaymakam Adayı’ olarak göreve başladı. 2010 yılından itibaren il merkez stajını Tokat’ta, Mülkiye Müfettişi refakatini Afyon’da, Kaymakan Refikliği stajını Seferihisar/İzmir’de yaptıktan sonra Akkuş/Ordu, Sulusaray/Tokat, Karacasu/Aydın, Güney/Denizli, Gündoğmuş/Antalya ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. Bakanlık yurt dışı stajını İngiltere’de bir yıl süreyle Üniversitede Of Sussex’te dil eğitimi aldı. İngilizce Yönetim Sistemi hakkında çeşitli, incelemelerde bulundu. Dış İşleri Bakanlığı stajını Londra Baş Konsolosluğu’nda tamamlayan Selami Korkutata ileri derece İngilizce bilmektedir.   

HAKAN ALKAN KİMDİR?

1978 yılında Afyonkarahisar’da doğmuştur. 2002 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakamlık sınavını kazanmıştır. 2003 yılında Kastamonu’da Kaymakam adayı olarak göreve başlamıştır. Kastamonu ili Pınarbaşı, Çatalzeytin, Tosya ilçelerinde ve Isparta ili Aksu ilçesinde kaymakam vekilliği yapmıştır. 2004 yılında Milli Güvenlik Akademisi’ne katılmış ve yurtdışı stajı için, Almanya Stutgart merkezli Schwäbisch Hall’deki Goethe-Institut ’de sekiz ay dil kursuna, üç ay da Kaymakamlık ve Belediye kurslarına katılmıştır. Sırasıyla; Konya – Akören kaymakamlık, Tunceli – Çemişgezek kaymakamlık, Rize – Fındıklı kaymakamlık, Van Vali Yardımclığı görevlerinde bulunmuş ve 3 Eylül 2014 tarihinde İçişleri Bakanlığı müşterek kararnamesi ile ilçemiz Serinhisar' da kaymakam olarak göreve başlamıştır. İyi derecede Almanca bilmektedir. Van 100. Yıl Üniversitesi Sosyoloji alanında master yapmaktadır. Evli ve Aybüke adında bir kız çocuğuna sahiptir.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir