VALİ, MUHTARLARLA, KURUM YETKİLİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

VALİ, MUHTARLARLA, KURUM YETKİLİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, vatandaşların temsilcileri konumunda olan Merkezefendi İlçesi mahalle muhtarlarıyla, kurum yetkililerini bir araya getirdi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, vatandaşların temsilcileri konumunda olan Merkezefendi İlçesi mahalle muhtarlarıyla, kurum yetkililerini bir araya getirdi. Vali Altıparmak, mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi ve çözümü amacıyla ilgili kurum yetkililerine talimat verdi. Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Vali Yardımcısı Kemal İnan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Daire Müdürleri ile muhtarlar katıldı.  

ALT YAPI 2017 ŞUBAT’INDA SON BULACAK

Toplantıda ilk olarak Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, özellikle DESKİ ve altyapı çalışmaları hakkında muhtarlara açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında altyapı projelerini 2017 yılının Şubat ayında bitirmeyi planladıkları müjdesini veren Başkan Zolan, bu tarihten itibaren geçici olarak yapılan asfalt yamalarının kazınarak balıksırtı asfaltların yapılacağını söyledi. Başkan Zolan ayrıca; kazıma sırasında ADM Elektrik, Türk Telekom ve PTT ile iletişime geçerek elektrik ve iletişim kablolarının yeraltına alınması ile ilgili çalışmalarının da tamamlanacağını sözlerine ekledi. Muhtarlara su kullanımı konusunda uyarılarda da bulunan Başkan Zolan, geçtiğimiz yıl 35-40 artezyen pompasının çalışırken, bu yıl ise yağışların az olması nedeniyle su pompalarının tamamının devreye alındığını, yaşam için önemli olan suyu tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşları bilinçlendirmelerini istedi.

“MUHTARLARIMIZLA BU TOPLANTILARIMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Toplantıda Muhtarlara seslenen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, halkın sorunlarını yetkili mercilere en iyi muhtarların taşıyabileceğini söyleyerek; “Sayın Cumhurbaşkanımız’ın, Sayın Başbakanımız’ın ve Sayın Bakanımız’ın Ankara merkezde düzenli olarak muhtarlarla toplantı yapması doğrultusunda biz de koordineli olarak bu toplantıları İlimizde sizlerle gerçekleştiriyoruz. Bizler; vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini alıp değerlendirirken vatandaşlarımızın kendilerinin ilgili idare birimlerine müracaatlarını beklemeden doğrudan temas kurmak adına toplumun temsilcileri konumunda olan siz muhtarlarımızla bu toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Toplantı çerçevesinde kurum amirlerimiz kendilerini tanıttıktan sonra, sizlerin sıkıntı ve sorunlarınızı dinleyerek çözümü noktasında yapılan veya yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunacaklar” diye konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ TOPLANTILARIN BAŞARILI GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

Toplantıya katılan muhtarların taleplerini kurum amirlerini belirtmelerini isteyen Vali Altıparmak, “Sizler bizim gözümüz, kulağımız ve halka uzanan elimizsiniz. Bizlerin mahallelerdeki herkesi tek tek tanıma şansı yok. Bunları en iyi bilen sizlersiniz. Mahallelerdeki olumsuzluklara da en iyi şekilde ulaşılabilecek olan sizlersiniz. Bu çerçevede sizlere büyük görevler düşüyor. Mahallenizde yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, öksüz, şehit ve gazi yakınları ve diğer ihtiyaç sahiplerinin durumları ile ilgili bilgileri bize en iyi aktaracak olan sizlersiniz. Bu görevlerin ifasında da sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyoruz. Sizler bizlere geliyorsunuz, sorunları ifade ediyorsunuz, ama bunu biraz daha koordineli yürütebilirsek, sizler vatandaşların sorunlarını bizlere daha rahat taşıma imkanı bulursunuz. Bu ve bundan sonraki toplantıların başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

VALİ, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN TALİMAT VERDİ

Daha sonra ilgili kurum yetkilileri kendilerini tanıtarak, kurumlarının Merkezefendi İlçesi’ndeki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Mahalle Muhtarları, mahallelerinde yaşanan sıkıntıları, sorunları ve talepleri konunun muhatabı kurum amirlerine ileterek çözüm yolları arandı. Vali Altıparmak, muhtarların aktardığı sorunların çözümü için ilgili Kurum Müdürlerine talimat verdi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir