VALİ, ‘HAYIR SEVER ÇOK, OKUL ARSASI YOK’

VALİ, ‘HAYIR SEVER ÇOK, OKUL ARSASI YOK’

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli’de okul yaptıracak hayırseverin çok olduğunu fakat arsa bulamadıklarını söyledi.

Denizli Valiliği Makamı’nda gerçekleşen protokol imza törenine Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Yavuz Şengül katıldı.

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli’de hayırsever çok işadamı olduğunu fakat okul yapılacak arazi bulmakta sıkıntı çektiklerini söyledi. Vali altıparmak “Bugüne kadar katkı koyan hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu katkıların devam edeceğine inanıyorum. Bugün de hayırseverimiz tarafından yapılacak olan okula 100 bin TL katkıları olacak. Malum 15-20 hayırseverden alınan paralarla bir okul yapıyoruz. Bu çerçevede bu okula da katkı sağlamak istediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kültür, bu iklim Denizli’ye yerleşir. Zaten var olan bir kültür bu şekilde de devam eder. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Yavuz Şengül tarafından imzalandı.  Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir