VALİ ALTIPARMAK’TAN CSA VAKFI VE DENTAŞ ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNE ZİYARET

VALİ ALTIPARMAK’TAN CSA VAKFI VE DENTAŞ ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNE ZİYARET

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı, Zaferiye Abalıoğlu Bilim Sanat Merkezi ve Doğa Çevre Vakfı ile DENTAŞ Özel Eğitim Merkezleri’ni ziyaret etti.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı, Zaferiye Abalıoğlu Bilim Sanat Merkezi ve Doğa Çevre Vakfı ile DENTAŞ Özel Eğitim Merkezleri’ni ziyaret etti. Vakfın ve Merkezlerin yeni hizmet binasında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Abalıoğlu ve Başkan Yardımcısı İsmet Abalıoğlu ile diğer yöneticiler tarafından karşılanan Vali Altıparmak, ilk olarak alanda incelemelerde bulundu. CSA Eğitim ve Kültür Vakfı kitap salonunu gezen Vali Dr. Ahmet Altıparmak daha sonra sanat galerisi ile diğer sanatsal etkinliklerin yapılacağı bölümlerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Toplantı salonunda slayt eşliğinde Vakfın ve Merkezlerin faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a burada ziyaretin anısına ‘adına dikilmek üzere’ Abalıoğlu Ailesi tarafından DOÇEV’e 50 fidan bağışı ile ilgili sertifika takdim edildi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, daha sonra Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Dentaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin de yer aldığı inşaatında son aşamalara gelinen okulda incelemelerde bulundu. İnşaatın son durumu hakkında bilgi veren İnşaat Mühendisi Murat Erdem, Merkezde eğitim görecek olan çocukların, ruhsal ve fiziki açıdan her şeyin düşünülerek; duvarlardan, yerdeki renk uyumuna kadar her şeyin onlar için özel olarak dizayn edildiğini ifade etti. Vali Altıparmak, ziyarette otistik çocukların eğitim göreceği tüm sınıf ve sosyal alanları yakından inceledi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir