UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlar sonucunda yüklü miktarda uyuşturucu malzemeye el konuşurken; toplam 6 tutuklandı, 3 kişi gözaltına alındı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlar gerçekleştirdi. Denizli’de uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyenlerin, yüklü miktarda esrar maddesi getirerek, uyuşturucu madde satışı gerçekleştirecekleri yönünde istihbarat alan Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri; uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şüphelilere ait bir aracı takibe aldı. Eş zamanlı olarak uyuşturucu maddelerin saklandığı bina tespit edildi. Şüpheli araç, Ankara Yolu üzerinde sesli ve ışıklı ikaz ile durdurulmaya çalışıldı. Tüm ikazlara uymayan ve kaçan araç takibe alındı, aracın yoldan çıkması neticesinde durdurulan araç içerisinden şüpheliler inerek kaçmaya çalıştı. Yakalanan 3 şüpheli etkisiz hale getirilerek; gözaltına alındı. Araçta ve uyuşturucu maddeyi sakladıkları tespit edilen binada yapılan aramalar sonucunda; toplam k 48 kilogram esrar bulunarak, el konuldu.

OPERASYONLARA NARKOTİK KÖPEKLER DE KATILDI

Denizli’de uyuşturucu madde satışı yapmak isteyen sokak satıcılarına yönelik son bir hafta içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda; 5 kilogram esrar, 20 gram eroin, uyuşturucu ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen çalıntı motosiklet, av tüfeği ve çeşitli suçlardan aranan bir kişi yakalanarak gözaltına alındı. Narkotik Arama Köpekleri’nin de operasyonlarda gösterdikleri başarılı performanslarıyla saklanan uyuşturucu maddelerin yerleri tek tek tespit edildi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Ayrıca diğer illerden getirilerek, Denizli’de satılmaya hazır hale getirildiği tespit edilen 100 gram metamfetamin de henüz satışı gerçekleştirilmeden ekiplerin zamanında müdahalesi ile el konuldu. Yapılan operasyonlar sonucunda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen 6 şüpheli çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanırken, gözaltına alınan 3 şüpheli ile ilgili işlemler devam ettiği bildirildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir