Torununa tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan dedenin cezası belli oldu

Torununa tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan dedenin cezası belli oldu

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, 13 yaşındaki torunu L.N.T.'ye birçok kez cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan K.O. (62), 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Turgutlu’da yaşayan Ö.O., 2 yıl önce ortaokul öğrencisi kızi L.N.T.’nin bir süredir durgun olduğunu fark edince, 16 Ekim’de psikoloğa götürüldü. L.N.T. psikoloğa ve annesine, dedesi K.O.’nun kendisine birçok kez cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Kızının psikolojik tedavisinin tamamlanmasını bekleyen Ö.O., babası hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. K.O., hakkında, torununa zincirleme olarak cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Turgutlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Duruşmalarda hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen K.O., “Cinsel duygularımı tatmin etmek için torunuma yönelik bir eylemim olmamıştır. Bu iddiaları kabul etmiyorum. Bu olaylar yaşanmadan 6 ay önce kızımın evinin yanında bulunan evimizi satıp başka yere taşındık. Bu nedenle torunumun düzeni bozuldu. Düzeni bozulduğu için de bana bu şekilde isnatta bulunduğunu düşünüyorum” dedi. 

Duruşmaya K.O. ve avukatı ile müşteki vekilleri katıldı. Mahkeme heyeti, sanık K.O.’nun 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir