‘TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ’

‘TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ’

Partisinin ilçe başkanları toplantısında Anayasa değişikliğiyle milli bir sistemin oluşacağını ve milli birliğin daha da güçleneceğini söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye olarak haçlı zihniyetinin maşaları DAEŞ, FETÖ, PKK gibi terör örgütlerinin kökünü bedeli ne olursa olsun bu coğrafyadan kazıyacağız” dedi.

AK Parti Denizli İl başkanlığı tarafından il binası toplantı salonunda ilçe başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, İl Başkanı Necip Filiz, İl Başkan Yardımcıları, Kadın ve Gençlik Kolu Başkanları ve İlçe başkanları katıldı. Yeni anayasa konusunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Anayasa’da değişiklik yapılmasına ilişkin çalışmalarımız Gazi Meclisimizde devam ediyor. Anayasa’nın maddelerinde değişiklik öngören teklif Anayasa komisyonunda görüşülüyor. Türkiye olarak anayasa da yapacak olduğumuz değişikliklerle milli ve yerli bir anayasanın oluşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Anayasa da yapılan köklü sistem değişiklikleri istikrar ve güveninin yanı sıra, milli duruşumuzu da daha da güçlendirecektir. Devlet olarak stratejimizi kendimiz belirleyerek, dış şokları bertaraf edecek ve milletimizin geleceğine yön veren milli iradenin önündeki tüm engelleri ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN ÇINAR GİBİ OLACAĞIZ”

Türkiye’nin ilerlemesine engel olma girişiminde bulunan tüm şer odaklarına karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade eden Tin; “Türkiye’nin tarihi kimliği ve konumu itibariyle güçlenmesini, istikrar ve güven içinde büyümesini istemeyen dış odaklar her yerden saldırıyorlar. Ancak millet olarak dirençli ve güçlü olmaya, mert ve yürekli davranmaya devam edeceğiz. Bizi toprak gibi cömert ve mütevazi olmaktan hiçbir güç alıkoyamayacak. Her zaman çınar gibi olacağız. Sabır ve direncimizi kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. İçinden geçtiğimiz sıkıntılı ve zorlu dönemi milli birlik ruhuyla aşacağız. Yani deyim yerindeyse elimizi hep birlikte taşın altına koyarak milletimizle beraber tarihin bize emaneti olan Anadolu’nun geleceğine uzanan tüm elleri inşallah hep birlikte kıracağız” diye konuştu.

KUKLA DEVLET KURDURMAYACAĞIZ

Fırat Kalkanı harekâtının Türkiye’nin dışardan gelen terör tehditlerini bertaraf etmek ve bölgedeki mazlum sivil halkın geleceğini garanti altına almak açısından vazgeçilmez bir önem taşıdığını vurgulayan Tin; “Fırat Kalkanı harekâtının başlatılması, ülkemizin ve bölgenin geleceği açısından son derece önemli bir adımdı. Bu adımı attık ve terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Suriye’de acımazsızca yaşanan savaşın ilk gününden beri tek savunduğumuz gerçek sivillerin, çocukların, yaşlı ve kadınların bu savaştan etkilenmemesi yönündeydi. Bu yönde adımlarımızı atmayı sürdürdük. Suriye toprakları içinde ‘Güvenli Bölge’ oluşturarak bölgede yaşanan savaşın siviller üzerindeki etkisini daha da azaltmaya gayret ettik. Şu ana kadar önemli bir bölüm güvenli hale getirildi, ancak güvenli bölgeye yönelik tehditlerinde ortadan kaldırılması büyük önem taşıyor. Bu sebeple El-Bab’ın terör örgütü DAEŞ başta olmak üzere diğer terör unsurlarından arındırılması gerekmektedir. El-Bab bölgesi Menbiç-Afrin hattını kesmesi bakımından da büyük öneme sahiptir. Bu bölgedeki terör unsurlarının temizlenmesiyle birlikte terör örgütlerinin Türkiye sınırlarına yaklaşması önlenecek ve o mübarek topraklarda hainler tarafından kurulacak olan ‘kukla devlet’ projesinin de önüne geçilmiş olacaktır” dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir