‘TERLİK SİLAH MI, DEĞİL Mİ ÜSTATLARIN TARTIŞMASI GEREKİR’

‘TERLİK SİLAH MI, DEĞİL Mİ ÜSTATLARIN TARTIŞMASI GEREKİR’

Honaz İlçesi’nde tartıştığı 38 yaşındaki oğluna terlik fırlatan anneye, savcının terliği silah sayan iddianamesi sonrası 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Olay, Honaz Haydar Mahallesi’nde meydana geldi. Mayıs ayındaki olayda; anne üst katta, oğul da alt katta oturuyordu. Bilinmeyen bir sebeple aralarında tartışma çıktı. 62 yaşındaki anne Şenay Güzel, ayağındaki plastik ev terliğini çıkartıp 38 yaşındaki oğluna fırlattı.

OĞLU ŞİKAYETÇI OLDU

Oğul, polise giderek şikayetçi oldu. 62 yaşındaki kadın ifade verdikten sonra salındı. Ancak olaya bakan savcı iddianameyi hazırladı. Atılan terliğin silah sayılarak, Türk Ceza Kanunu’nun 86’ncı maddesi uyarınca ‘Kasten Basit Yaralamaya Teşebbüs’tendava açılması istendi.

“SİLAH OLDUĞUNU BİLSEM ATMAZDIM’”

Denizli 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi davayı açtı. Oğluyla yaşadığı tartışma sonrası açılan dava ile şok olan yaşlı kadın “Terliğin silah olduğunu bilsem atmazdım” dedi.

“TCK 6. MADDESİ ARTIK TARTIŞMAYA AÇIK BİR HALE GELDİ”

Şenay Güzel’in avukatı Hasan Ozan Orpak, konuyla ilgili DRT Denizli TV ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Orpak, “Olayın bu kadar ses getirdiği noktasında şüpheliydik. TCK 6. Maddesi artık tartışmaya açık bir hale geldi. Yaşadığımız olaylar, gündem malum belli. Zarar verilen kamu mallarımız, yakılan dökülen her yerimiz. Silah sayılmayan birçok cisim varken ortada, basit bir plastik yüzünden açılan bu dava toplumda belli noktalarda ses getirdi. Burada tartışılması gerekilen madde TCK 6. Maddesidir”diye konuştu.

“GERÇEKTEN SİLAH MI? SİLAH DEĞİL Mİ?”

Avukat Orpak sözlerine şöyle devam etti, “Açılan bir dava hakkında yorum yapmak gereksiz ve yanlış. Terliğin silah sayılıp sayılmaması aile içi noktada. Çünkü terlik toplumumuzun bir parçası. Türkiye’de açılan böyle davası çok az. Hatta hemen hemen yok gibi. Türkiye’nin her yerinden bugün telefonlar aldım. Silah sayılan terlik noktasında bunun gerçekten silah mı? Silah değil mi? Noktasını bence üstatların tartışması gerekir.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir