TAVASLI EŞLİK ETTİ, ACIPAYAMLI KARŞILADI

TAVASLI EŞLİK ETTİ, ACIPAYAMLI KARŞILADI

Bu yıl 71’incisi düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulgörüşmelerine katılmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ı, aslen Acıpayam’ın Bademli Mahallesi’nden olan New YorkPolis Teşkilatı’nda Emniyet Yardımcısı görevini yürüten Erhan Yıldırımkarşıladı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

71’inci Birleşmiş Milletler Genel Kurul görüşmeleri, AmerikaBirleşik Devletleri’nin New York kentinde sürüyor. Dünya liderlerinin buluştuğugenel kurul görüşmelerinde Türkiye’den de üst düzeyde katılım sağlanırken;görüşmelere Denizli damgası vurdu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BaşbakanYardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal PolitikalarBakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci ÖmerÇelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerjive Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve milletvekilleri görüşmelerekatılmak için New York’a gitti.

71’inci Birleşmiş Milletler Genel Kurul görüşmeleri için NewYork’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sevgi seliyle karşılanırken, bir detay dagözlerden kaçmadı. New York’ta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayan isimlerden biri de aslen Acıpayam’ınBademli Mahallesi’nden olan New York Polis Teşkilatı’nda Müslümanlar’danSorumlu Emniyet Yardımcısı Erhan Yıldırım oldu.

GÜRKAN GÖK- HATİCE DEMİR

 

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir