TAVAS YAĞMUR DUASINA ÇIKTI

TAVAS YAĞMUR DUASINA ÇIKTI

Tavas İlçesi’nde uzun zamandan beri yağışların olmamasından dolayı, eş zamanlı olarak 3 gün boyunca yağmur duaları gerçekleştirildi.

Tavas İlçesi  ve mahallerinde yaşayan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yağmur dualarında, İlçe Müftüsü ve imam-hatiplerin okuduğu Kuran-ı Kerim ve vaazların ardından eller semaya açılarak dualar edildi. Cenab-ı Haktan hayırlı rahmet ve bereket dilendi.

Tavas Belediyesi’nin de destek verdiği yağmur dualarında vatandaşlar el birliği ve gönül birliğiyle yardımlaşmanın ve dayanışmanın bereketini görerek yaşadılar.

“RABBİM SUYA HASRET OLAN TOPRAĞI, RAHMETİYLE DOLDURSUN”

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Uzun zamandan beri ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de kuraklık yaşanmaktadır. Bizler ilçenin idarecileri olarak ön ayak olup yağmur dualarımızı birlik içerisinde eşzamanlı olarak merkez ve mahallerimizde gerçekleştirdik. Katılımların çok olması bizleri sevindirdi. Bu birlikteliğinde meyvesini dualarımızla birlikte bugün itibariyle alıyoruz. Cenab-ı Allah hayırlı ve bereketli yağmurlarımızın arkasını devam ettirsin inşallah. Rabbim suya hasret olan toprağı, rahmetiyle doldursun” dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir