TAVAS OVASINDAN BEREKET FIŞKIRIYOR

TAVAS OVASINDAN BEREKET FIŞKIRIYOR

Verimli arazileriyle ürün deseninin farklılığı ile büyük önem arz eden Tavas Ovası’nda yeni ürün desenleri denenmeye devam ediyor.

Solmaz Ovası’nda ekimi yapılan tane mısır hasadına Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, İlçe Garnizon Komutanı Yzb. Veysel Aksoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nurdoğan Yaşar, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, İlçe Müftüsü Recep Balaban, Dekalb firma yetkilileri ve çok sayıda üretici katıldı.

ÜRÜN DESENİMİZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Şölen havasında geçen hasat hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Bu yıl üreticimiz dekar başına 1600 kg ürün elde ettiler. Tavas ovası her geçen gün verimliliğini artırarak ürün çeşitliliğini çoğaltarak bölgesel ve ulusal bazda adından söz ettiriyor. Bizler üreticilerimizin daha iyi hasat etmesi ve kazanç sağlayabilmesi için elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız. Üreticimiz bu sene tane mısır ekerek ovamıza yeni bir heyecan yarattı. Senkronize olarak yapılan tüm çalışmalarımızın meyvesini toplamaya başladık. Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize de bol kazançlar diliyorum” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurdoğan Yaşar, “Geçen yıl silajlık mısır olarak gerçekleştirdiğimiz hasadımıza bu sene tane mısır eklendi. Tarım Bakanlığımız da gerekli destekleri vererek tane mısır ekimini daha da bölgemizde teşvik edeceğiz” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol ise yaptığı açıklamada, “Çiftçilerimizin kalkınması ve iyi bir hasat dönemi geçirebilmeleri için biz ziraat odası olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız ve veriyoruz. Ovamızda ciddi olarak ekimi yapılan ayçiçeği ve mısırın kurutmasında üreticilerimiz ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Bizler bunu düşünerek ayçiçeği ve mısır kurutma makinası aldık. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir