Tasarladıkları takıları satıp, gelirini LÖSEV’E bağışladılar

Tasarladıkları takıları satıp, gelirini LÖSEV’E bağışladılar

Denizli Arif Yalınkaya İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 33 öğrenci kendi tasarladıkları takıları satarak, gelirini Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışladı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesindeki Arif Yalınkaya İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri örnek davranışları ile takdir topladı. Sınıf Öğretmenleri Ayşe Akan’ın önderliğinde Hayat Bilgisi dersi kapsamında bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiren 33 öğrenci, ailelerinin de katkılarıyla temin ettikleri malzemelerden tasarladıkları takıları okulda öğrenci ve öğretmenlere sattı.

Bir teneffüs süresi içinde tükenen takılardan elde edilen 755 TL’lik gelir ise Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışlandı.

Öğrencilerin el becerilerini geliştirirken, dayanışma duygusunu aşılayan etkinlik hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni Ayşe Akan; “Yardımlaşma ve dayanışma bizim en önemli değerlerimizden. Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra başkalarına da destek olabilme duygusunu yaşayabilmeleri amacıyla böyle bir projeye imza attık. Öğrencilerim büyük bir heyecanla 1 ay boyunca proje için çalışma yaptılar. Minik ellerle tasarlanan takılarımızı diğer öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz de projeye destek olmak amacıyla satın aldılar. Oldukça eğlenceli bir etkinlik oldu. Elde ettiğimiz geliri Lösemili çocuklarımıza bağışladık. Geleceğimizin ışığı olan çocuklarımız yavrularımız solmasın. Kimsenin dünyası kararmasın. Herkes hayat telaşı deyip koştururken, bir çocuğun görebildiği tek yer hastane penceresi olmasın diye tüm çabamız. Bu etkinliğin başkalarına da örnek olmasını diliyoruz” dedi.

“LÖSEMİLİ KARDEŞLERİMİZE UMUT OLMAK İSTEDİK”

“Lösemili kardeşlerimize destek olmak çok güzel bir duygu” diyen 3-C sınıfı öğrencisi Ayselnisa Gedikoğlu; “Arkadaşlarımızla birlikte takılar oluşturup okulumuzda satışını yaptık. Birlikte bir şeyler yapmak çok eğlenceliydi. Yaptığımız kolyeleri, küpeleri ve bileklikleri arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz satın aldı. Geliri de Lösemili kardeşlerimize bağışladık. Onlara umut olmak istedik” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir