TANDOĞAN,’BU LİGİN GALATASARAYI BİZİZ’

TANDOĞAN,’BU LİGİN GALATASARAYI BİZİZ’

Deplasmanda Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak olan Denizlispor,  bu maçın hazırlıklarına 4 günlük  iznin ardından başladı. Teknik Direktör Ali Tandoğan zorlu maç öncesi DRT Denizli Tv ve Denizli Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Tandoğan,” Denizlispor bu ligin Galatasarayıdır”dedi

DRT Denizli’ye özel açıklamalarda bulunan Tandoğan; “Dışarıda kazanıyoruz içeride berabere kalıyoruz. Ama en azından yenilmeyen bir kadro ve maçı her anında isteyen bir kadro oluşturduk. İnşallah sonuna kadar böyle devam ederiz” diye konuştu.

“YOĞUN BİR ANTRENMAN PROGRAMINA GİRECEĞİZ”

Takıma verilen iznin sona erdiğini ve Yeni Malatyaspor maçı için şimdiden konsantre olduklarını söyleyen Ali Tandoğan; “ Bildiğiniz gibi milli takım arasına girdik. Oyuncularımıza verdiğimiz aranın ardından toplandık.  Çok ciddi bir hafta geçireceğiz. Yoğun bir antrenman programına gireceğiz. Oyuncularımızla bunları uzun uzun konuştuk.  İyi çalışmamız gerekiyor.  Çok koşması gereken bir takımız, bu bizim için en önemli unsurlardan bir tanesi, eğer bir hedefiniz varsa o hedef için bu takımdaki oyuncuların kendi potansiyelinin üstünde performans göstermesi gerekiyor. O yüzden de bu hafta çok ciddi bir hazırlık yapacağız” diye aktardı.

“ÇOK CİDDİ TRANSFERLER YAPTILAR”

Yeni Malatyaspor maçının zor olacağını belirten Tandoğan; “ Her ne kadar Yeni Malatyaspor son karşılaşmasında yenilgi alsa da, bu onların için bir kaza diyebiliriz. Bunu telafi etmek isteyeceklerdir. O yüzden de bizim karşılaşmaya kadrosuna kattığı oyuncularla daha güçlü bir şekilde çıkmak isteyecekler. Çok ciddi transferler yaptılar. Çok alternatifli bir kadroları var. En az onlar kadar koşmamız ve mücadele etmemiz gerekiyor.  Rakip Yeni Malatyaspor bizim ligimizin Fenerbahçe’si veya Beşiktaş’ı olduğunu söyleyebiliriz. Ama bizde kendimizi bu ligin Galatasaray’ı olarak görüyoruz. İnşallah oyuncularım istedikleri potansiyeli gösterirlerse sahada karşılarında güçlü bir Denizlispor görecekler. Her şey oyuncuların elinde biz burada elimizden geleni yapıyoruz. Ama önemli olan bu süreç içerisinde göstermiş olduğumuz önemli futbol, iyi mücadele herkesin keyif aldığı bir Denizlispor gösterebilmek için çalışıyoruz. Onun dışında Yeni Malatyaspor karşısında da bu zamana kadar ne yaptıysak undan sonra da bunları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 “ÜZÜLDÜĞÜMÜ BELİRTMEK İSTİYORUM”

Devre arasında çok uğraştıklarını ama transfer yasağının kaldıramadıklarını belirten Tandoğan; “ Transfer yasağı ile ilgili söylenebilecek birçok şey var. Bu dakikadan sonra bir şeyler konuşmak bize fayda getirmez. Üzüldüğümü de belirtmek isterim. Rakiplerimiz istedikleri transferleri yaptılar. Ama bizde takım olarak potansiyelimizi yükseltmiştik. 1-2 takviye ile alternatifli bir kadro oluşturabilirdik. Rekabete açık bir ortam oluşturabilirdik. Takımda olabilecek forma savaşı bizi daha yukarıya taşıyabilirdi. Ama sonuçta olmadı. Şu anki yönetimimiz bu yasağın kalkması için elinden gelen her şeyi yaptı. Bütün gerekli hamleleri yaptılar. Ama bir türlü yasağı kaldıramadık. Belki önümüzde ki dönemde de aynı şekilde bu ceza devam edecek. Bu konuştuklarım bir hoca için zor şeyler, her hoca kendi takımına takviye yapmak ister. Elimizdeki oyuncularla, en iyi onları motive ederek yolumuza devam edeceğiz ” şeklinde konuştu.

“BİZE  DESTEK OLSUNLAR”

Son olarak taraftara kısa ve öz seslenen genç teknim adam Ali Tandoğan ; “İnançta çok önemli. Kendimize güvenmemiz ve inanmamız lazım. Denizli halkının yanımızda olduğunun her zaman farkındayız. Onlardan bu anlamda tek isteğim bu olabilir. Bize bol bol dua etsinler. Destek olsunlar, bu takım inşallah istediği yerlere gelecek” diye sözlerine nokta koydu.

İBRAHİM ALAYONT

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir