ŞÜRAYA DENİZLİ’DEN 13 BAŞKAN KATILDI

ŞÜRAYA DENİZLİ’DEN 13 BAŞKAN KATILDI

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Çevre ve Şehircilik Şurası’na Denizli’den 13 ilçe belediye başkanı katılarak Denizli’yi temsil etti.

Çevre ve Şehircilik Şurası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta yapılan şuraya Denizli’den; Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile Türkiye’nin dört bir tarafından gelen belediye başkanları katıldı.

“DİKEY DEĞİL YATAY MİMARİYE AĞIRLIK VERİN”

Şurada konuşan ve belediye başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Belediye olarak dikey değil yatay mimariye ağırlık verin. İnsan toprağa yakın olmalı. Yüksek binaların amacı az yerden çok para kazanmaktır. Kot meselesi var. bir de alt kottan imar durumu almak gerekir. Ve en acısı da bodrum katlarıdır. Bodrum katı demek güneş ışığı almayan yer demektir. Bizim müteahhitlerimiz zemin katı bodrum gibi gösterip daha fazla kazanmak istiyorlar. Bu vatana ihanetin başka bir yoludur; bunu böyle biliniz" dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir