SUDANLILARA DA ‘BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE’ KİTABINI ÖNERDİ

SUDANLILARA DA ‘BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE’ KİTABINI ÖNERDİ

Her yerde Grigory Petrov’un ‘Beyaz Zambaklar Ülkesinde’ isimli kitabının okunmasını öneren Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli’ye gelen Sudan Heyeti’ne de kitabın kendi dillerine çevirerek gençlere ve özellikle girişimcilere okutmalarını tavsiye etti.

Ülkemizin ekonomik-tarımsal tecrübelerden yararlanmak ve yerel yönetimlerin hizmet, gelir çeşitliliği, proje uygulama konularındaki tecrübelerini gözlemlemek üzere Türkiye’ye gelen Sudan Heyeti, Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı Makamında ziyaret etti. Ziyarete; Sudan Doğu Darfur Eyalet Valisi Anas Omer Mohamed Fadelkarım, Ulusal Kongre Başkan Yardımcısı Kesele Eyaleti Mohamed Ahmed Ali Mohamedtahır, Tarım Bakanı Alfadıl Abdalbafı Mohammed İbrahim, Vali Yardımcıları ve Sudan Maliye Bakanlığı yetkilileri ve Belediye Başkanları katıldı. 

Ziyaretlerinden dolayı Sudan Heyeti’nde yer alan katılımcılara teşekkür eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Türkiye ile Sudan arasında bir gönül bağı olduğunu söyledi. Zaman zaman katıldığı toplantı ve programlarda örnek verdiği ‘Beyaz Zambaklar Ülkesinde’ isimli kitabı, Sudan’da da kendi dillerine çevirerek gençlere ve özellikle girişimcilere okutmalarını tavsiye eden Vali Altıparmak, kitapta yer alan Finlandiyalı ve Japon girişimcilerden örnekler verdi. İnsanın kalbi ile beynini birleştirerek birçok şeyin üstesinden gelebileceğini söyleyen Vali Altıparmak, Allah’ın çalışan ve işini dürüst yapan ve başkalarına yardım eden insanları sevdiğini bu anlayışı herkesin kendine rehber edinmesini istedi.

Konuşmasında Denizlili sanayicilerin, girişimci ve müteşebbis yapısı ile ön plana çıktığını vurgulayan Vali Altıparmak, işadamlarının işletmelerini her zaman bir adım öne taşımak için sürekli çaba içerisinde olduklarını ve hep ihracatı hedeflediklerini söyledi. Denizli’nin sanayisi, ekonomisi ve turizm bölgeleri hakkında da bilgiler veren Vali Altıparmak, heyet üyelerinin Türkiye’deki yerel yönetimlerin işleyişi ile ilgili sorularını da yanıtladı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir