SUDAN HEYETİNDEN, BAŞKAN ZOLAN’A ZİYARET

SUDAN HEYETİNDEN, BAŞKAN ZOLAN’A ZİYARET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir dizi ziyaret ve toplantı amacıyla Denizli’ye gelen Sudan heyetini kabul etti.

Ziyaret ve toplantı nedeniyle Denizli’ye gelen Sudan heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete; Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Sudan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Tarig Hag Ali Elamin Mohamed, Afrika Teknokent Başkanı Osama Rais ve Sudan’da faaliyet gösteren bankaların üst düzey yöneticileri katıldı. Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Bakanı Osman Zolan, “Denizli’mize hoş geldiniz. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Denizli çalışan ve üreten bir şehir olarak, tükettiğinden daha fazlasını üretir, satın aldığından daha fazlasını satar” dedi.

BAŞKAN ZOLAN, DENİZLİ’Yİ ANLATTI

Sudan heyetine Denizli’nin sosyal ve ekonomik verilerini anlatan Başkan Zolan, “Şehrimiz, yılda 2 milyon turist ile Türkiye’de 5’inci, 4 milyar Dolarlık ihracatıyla 8’inci sıradadır. Denizli, tarımda ise tropikal meyveler dışında her türlü ürünün üretildiği bir şehirdir. Yaklaşık 12 bin kilometrekare yüzölçümü ve 1 milyon nüfusa sahip Denizli, turizm sanayi ve tarım kentidir. Sahip olduğu özellikleriyle ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Birlikte yapacağımız ortak projelerle, kardeşliğimizi pekiştirerek daha güzele daha iyiye yürümeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ; TÜRKİYE’NİN BU ENGİN TECRÜBESİNDEN YARARLANMAK”

Türkiye’de ve Denizli’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Sudan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Tarig Hag Ali Elamin Mohamed, “Türkiye gelişmiş, en büyük İslam devletidir. Özellikle uluslararası sorunlar karşısında tesir gücü yüksek bir ülkedir. Bu güzel karşılama için sizlere teşekkür ediyorum. Sudanlı bankaların özellikle İslami bankacılık üzerine kadim bir tecrübesi var. Bankacılık alt yapısı ve teknoloji kullanımına dönük bir çalıştay kapsamında Türkiye’ye geldik. Hedefimiz; Türkiye’nin bu engin tecrübesinden yararlanmak. Denizli ekonomik anlamda önemli bir şehir. Aynı zamanda sanayi ve ticarete dayalı ekonomisiyle Türkiye’nin 8’nci büyük şehri” şeklinde ifade etti.

“İŞBİRLİĞİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise, “Başkanımız Osman Zolan, Denizlimiz’in bu gördüğünüz şekle gelmesindeki baş mimarlardan bir tanesidir. Biz burada Bakanımız Nihat Zeybekci, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız ile birlik içerisinde çalışıyoruz. Şehircilik, bilim, ticaret, sanayi, tarım, turizm gibi her alanda Denizli’mizin gelişmesi açısından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah Sudan ile önce Türkiye, sonra Denizli arasında güzel bir kardeşlik bağı ile işbirliğini geliştireceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, Sudanlı heyetin Denizli ile ilgili merak ettikleri soruları yanıtladı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir