SUBAŞIOĞLU’DAN BÜYÜK KÜLTÜR HİZMETİ

SUBAŞIOĞLU’DAN BÜYÜK KÜLTÜR HİZMETİ

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçede eğitim hizmeti veren 18 okulda yapılması planlanan zenginleştirilmiş kütüphane için Protokol imzalandı. Toplam maliyeti 750 bin TL olarak belirlenen, toplam bin 788 metrekare alanda yapılması planlanan Z kütüphaneler, 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

18 OKULA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE

Merkezefendi Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçede eğitim hizmeti veren 18 ayrı okulda zenginleştirilmiş kütüphane yapımı için Denizli Valiliği toplandı salonunda protokol töreni düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu katıldı. Protokolü töreninde konuşan Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, "Denizli'ye geldiğimde kütüphanelere önem verilmesi gerektiğini söylemiştim. Buna belediyelerimiz ciddi karşılık verdi. Bu protokolde Merkezefendi ilçesi sınırları içinde 5 ilkokul, 3 ortaokul ve 10 tane liseye yapılacak olan bu zenginleştirilmiş kütüphanelerin takipçisi olacağız. Belediyemize teşekkür ediyoruz. 18 Okula z-kütüphane yapımı bana göre bir okul yapımı kadar önemli. Buralar, Türkiye Cumhuriyeti'ni ayağa kaldıracak nesillerin yetişeceği kütüphaneler olacak. Öğrenciler bu kütüphanelerde kitaba ulaşmada zorlanmayacaklar. Çok önemli bir katkı. Bu takibimiz devam edecek. Denizli'deki zenginleştirilmiş kütüphaneleri sayısı diğer illere örnek olacak seviyeye ulaşacak. Kamuya hizmet bilincinin olması, öğrencilerin vatanına milletine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesi için bu kütüphaneler önemli." dedi.

750 BİN TL’YE MAL OLACAK

Yaklaşık 750 bin TL maliyetle 18 ayrı okulda z-kütüphane yapacaklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak bu z-kütüphaneleri yaparken bir tek amacımız var;Merkezefendimiz’in, Denizlimiz’in entelektüel sermayesine yatırım yapmak. Okullar, binalar her şey yapılabilir. Ancak içinde ne okunduğu önemli”diye konuştu. 

Denizli Merkezefendi ilçesine 18 okula toplamda bin 788 metrekare alana, 750 bin TL bütçeyle yapılması planlanan Z­-kütüphanelerde internetin olacağı, e­-kitap, z­-kitaplarla zenginleştirileceği belirtildi. Öğrencilerin dilediği zaman istediği kitaba ve bilgiye ulaşabileceği belirtilen z-kütüphanelerin 2017 yılında bitirileceği ifade edildi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir