‘Sosyal Bilimler Liseleri Sempozyumu’na protokol

‘Sosyal Bilimler Liseleri Sempozyumu’na protokol

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu’ nun 12’ncisi, 20-21 Nisan 2020 tarihlerinde İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde yapılacak. Sempozyumun iş birliği protokolü imzalandı. Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla imzalandı.

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun on ikincisi, 20-21 Nisan 2020 tarihlerinde Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde ‘Dijital Çağa Genç Bakış’ konu başlığında gerçekleştirilecek. Sempozyum; Dijital Çağda Yaşam, Dijital Devlet, Dijital Spor, Dijital Eğitim, Dijital Sanat, Dijital Çevre, Dijital Dil, Dijital Hukuk ve Dijital Ekonomi olmak üzere 9 alt başlık olarak yapılacak. Sempozyum öncesinde MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörlüğü arasında Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu İş birliği Protokolü imzalandı. Valilik’te gerçekleşen protokole; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, MEB Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Şükrü Gündemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı. Bu protokol; ‘Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nda, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yürütülecek faaliyetleri planlama, uygulama ve organizasyona ilişkin esas ve yükümlülükleri kapsıyor.

Öğrencilerimizin, demokrasinin ve hukukun evrensel ilkeleri ile ortak milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş bireyler olarak yetişmesine katkı sağlanması amacıyla düzenlenen sempozyum, Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Sosyal Bilimler Liselerinde öğrenim gören öğrencileri kapsıyor. İlk olarak 11-12 Mayıs 2009 tarihlerinde ‘170. Yılında Tanzimat’ konu başlığı ile Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde yapılan sempozyum, daha sonra sırasıyla Ankara, Konya, Erzurum, Manisa, Malatya, Karaman, Antalya, Ankara, Balıkesir ve Trabzon’ da gerçekleştirildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir