SON EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ MESAİ ARKADAŞLARIYLA VEDALAŞTI

SON EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ MESAİ ARKADAŞLARIYLA VEDALAŞTI

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede yer bulamayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, mesai arkadaşlarıyla vedalaştı. Ekonomi Bakanlığı’nın yeni sistemde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından lağvedilmesinin ardından Bakan Zeybekci, son Ekonomi Bakanı olarak tarihe geçti.

Türkiye, yeni sisteme geçişiyle tarihi bir gün yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yemin etti ve ardından da yeni kabinedeki isimleri açıkları. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni kabinede yer bulamadı. Yeni kabinede kendisine yer bulamayan Bakan Zeybekci, Bakanlık’taki mesai arkadaşlarıyla vedalaştı.

SON EKONOMİ BAKANI OLARAK TARİHE GEÇTİ
Yeni hükümet sisteminde; 26 olan bakanlığın 16’ya indirilmesi nedeniyle Ekonomi Bakanlığı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından lağvedildi. Bakan Zeybekci; Türkiye Cumhuriyeti’nin son Ekonomi Bakanı olarak tarihe geçti.

“YENİ KABİNE VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”
Çiçekle uğurlanan Zeybekci, o anları sosyal medya hesabından yayınladı. Bir de not düşen Bakan Zeybekci; “ Türkiye’nin son Ekonomi Bakanı olarak Ekonomi Bakanlığı’nın değerli çalışanları ve yakın mesai arkadaşlarımızla vedalaştık. Yeni sistem, ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki yeni kabine vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HATİCE DEMİR

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir