SEVGİ ELİ ARZU NİNE’YE UZANDI

SEVGİ ELİ ARZU NİNE’YE UZANDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Pamukkale ilçesinin Irlıganlı Mahallesi’nde iki hafta önce çıkan yangın sonucu evi kullanılamaz hale gelen 75 yaşındaki Arzu Aksoy ve ailesine yardım elini uzattı.

Denizli’de hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuran Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Pamukkale ilçesinin Irlıganlı Mahallesi’nde çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen 75 yaşındaki Arzu Aksoy ve ailesine yardım elini uzattı. Kızı Özlem Aktaş, damadı Mustafa Aktaş ve 2 torunuyla birlikte yaşayan Arzu Aksoy’un evi, iki hafta önce meydana gelen talihsiz bir yangınla küle döndü. Olayın ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile koordineli bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri ailenin yeni taşındığı evlerinin tüm eşyalarını ve aile bireylerinin kıyafet ihtiyaçlarını karşıladı. Ayrıca aileye gıda yardımı ve maddi destek de sağlandı.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Sorumlusu Selma Yıldız, yangınzede aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yeni eşyalar, ziyaret sırasında Sevgi Eli ekipleri tarafından tek tek döşenirken Arzu Aksoy ve ailesi büyük sevinç yaşadı. 75 yaşındaki yaşlı kadın, yardımlarından dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sevgi Eli’ne teşekkür etti.

“YETER Kİ HAYATLAR KAYBEDİLMESİN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Sosyal belediyeciliğin en önemli sorumluluklarından bir tanesi afetzede ailelere sahip çıkmaktır. Bu anlayışla vatandaşlarımızın en kötü günlerinde de yanlarında olarak imdadına koşmaya devam edeceğiz. Yeter ki hayatlar kaybedilmesin, maddi ihtiyaçların telafisi var. Ben bu vesileyle ailemize büyük geçmiş olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir