“SENDEN İHRACATÇI OLUR”

“SENDEN İHRACATÇI OLUR”

DRT Denizli Televizyonu’nun yayın klasikleri arasında yer alan Güne Bakış Programının konuğu olan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, birliğin projeleri hakkında açıklamada bulundu. ‘Senden ihracatçı olur’ sloganıyla hayata geçirilecek projenin detayları hakkında da açıklama yapan Başkan Memişoğlu, hiç ihracat yapmayan iş insanlarını ihracat yapmaya teşvik edeceklerini söyledi.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DRT Denizli Televizyonu’nun yayın klasikleri arasında yer alan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programının konuğu oldu. Programda 24 Haziran seçimleri sonrası iş dünyasının öncelikli beklentilerini ve DENİB’in yeni dönemdeki faaliyetlerini anlatan Başkan Memişoğlu, “Öncelikle bir kere rahatladık. Bunu da zaten döviz kurlarından görüyoruz. Daha da iyi olacak. Biliyorsunuz, para aksiyonu sevmez. Dolayısıyla iş dünyası da, OHAL’in kaldırılmasını bekliyor. Bu yönde seçim öncesi olumlu açıklamalar oldu. Yabancı yatırımcılar açısından OHAL; bir engel, çekince olarak görülüyor. Bu ortam kalkınca, ekstra bir rahatlama getirecek ve bir şahlanışa da şahit olacağız” dedi.  

“DOLAR 4.00 TL OLURSA BAŞKA ARIZALAR GETİRİR”
DENİB Başkanı Memişoğlu, ‘Doların şu an asıl seviyesinin 4.30 TL civarında olması gerekmez mi?’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Ben şu anki şartlarda 4.30 rakamının çok anormal bir yer olmadığını düşünüyorum. Ama 4.00 TL… Artık öyle bir şey yok. Eğer 4.00 TL olursa; o 4.00 TL olan dolar başka arızalar getirir. Hatırlayacaksınız, dolar bir ara hayli düşmüştü. Dolar anormal düşerse ne olur? İşte o zaman da ithalat patlar, yerli sanayi zarar görür, ihracat yaparken rekabetçi rakamlarla mal satamazsınız ve ihracatınız azalır. Önemli olan her şeyin makul bir aralıkta dalgalanmasıdır.” 

“SENDEN İHRACATÇI OLUR”
DENİB olarak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ‘Senden İhracatçı Olur’ sloganıyla hiç ihracat yapmayan iş insanlarını ihracat yapmaya teşvik edeceklerini söyledi.Projenin ayrıntılarını da açıklayan Başkan Memişoğlu, “Denizli’mizdeki küçük esnafın ihracat yapabileceğini bu projeyle göreceğiz. Bir farkındalık oluşturacağız ve onlara ihracat yapabileceklerini göstereceğiz. Denizli’yi ilçeleriyle beraber bir ihracat hamlesine sokmak için çalışıyoruz. 1 her zaman 0’dan büyüktür” şeklinde konuştu. Memişoğlu, “Senden İhracatçı Olur” sloganını da DENİB Yönetim Kurulu’na sunacaklarını ve ortak bir karara varacaklarını sözlerine ekledi.

İRFAN ATASOY 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir