ŞEHİT ARIKAN’IN YAKINLARI TÜM ÇAL’A EMANET

ŞEHİT ARIKAN’IN YAKINLARI TÜM ÇAL’A EMANET

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, dün toprağa verilen şehit Uzman Çavuş Muhammet Arıkan’ın yakınlarının tüm Çal’a emanet olduklarını ve her daim onların yanında olacaklarını söyledi.

Mardin’in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçlerinin sürdürdüğü terör operasyonlarında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 25 yaşındaki Çallı Uzman Çavuş Muhammet Arıkan, dün Çal’ın Bayıralan Mahallesi’nde toprağa verildi.

Bayıralan Mahallesi, terörle mücadelede iki asker bir polis şehidini verirken, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, şehit Muhammet Arıkan’ı ebediyete layık olduğu şekilde uğurlayan hemşehrilerine teşekkür ederek, “Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece hainler, emperyalistler ve terör örgütleri asla emellerine ulaşamayacaktır” dedi.

Vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak feda eden şehitlerimizi asla unutmayacaklarını, şehit Muhammet Arıkan’ın yakınlarının da tüm Çallılar’a emanet olduğunu ve bu emanete diğer şehit yakınları gibi sahip çıkacaklarını söyleyen Akcan, “En değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatan için feda eden ailelerin her daim yanında olmak boynumuzun borcudur. Muhammet Arıkan’ın son şehidimiz olmasını rabbimden diliyorum. Ancak, vatan için hepimizin şehit olması gerekiyorsa oluruz. Hainlere, terör örgütlerine, bölücülere asla teslim olmayacağız. Muhammet Arıkan gibi kahramanlarımız olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir