Savcı Uğur Özbek öğrencilerle buluştu

Savcı Uğur Özbek öğrencilerle buluştu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Hasan Erbil Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Uğur Özbek, ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Denizli Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kariyer günleri kapsamında Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi okul yöneticileri tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Savcı Özbek, gençlere kendi kariyer yolculuğunu anlatırken, meslek seçiminde toplumun başarı algısının ötesine geçip kendi kişisel meraklarının, heyecanlarının, isteklerinin peşinden gitmeleri gerektiğini söyledi.

SAVCI ÖZBEK’TEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

“KENDİ BAŞARI HİKAYELERİNİZİ YAZIN”

Toplumun, başarılı ve prestijli sayılan hukuk, tıp, mühendislik mesleklerinin yanında iyi gazetecilere, iyi müzisyenlere, iyi sinemacılara da ihtiyacı var diyen Özbek gençlere toplumun başarı kalıplarını aşarak kendi başarı hikayelerini yazmaya çalışmalarını tavsiye etti.

Savcı Özbek söyleşiyi “neyi kabul ediyorsanız bilerek kabul edin, neyi reddediyorsanız bilerek reddedin” diyerek bitirdi.

Okul idarecilerinin kendi tasarımları olan okul kütüphanesini de ziyaret eden Savcı Özbek okul müdüründen öğrencilere tavsiye ettiği kitaplardan beşer tane kütüphaneye koyma sözünü de aldı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir