“Savaş planlarıyla barış tesis edilemez”

“Savaş planlarıyla barış tesis edilemez”

ABD’nin Filistin-İsrail meselesine yönelik hazırladığı sözde barış planına ilişkin açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Savaş planlarıyla barış tesis edilemez. Baskı, zulüm, ölüm, işkence ve istila hareketi barışa yol çizemez ve bu sözde plan asla kabul edilemez. Baskı ve zulümle güç gösterisi yapanların âbâd oldukları görülmemiştir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD’nin Filistin-İsrail meselesine yönelik hazırladığı ve kamuoyuna açıkladığı sözde planın kendi inanç değerlerine bile aykırı olduğunu ifade etti. “Savaş planlarıyla barış tesis edilemez” diyen Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “ Baskı, zulüm, ölüm, işkence ve istila hareketi barışa yol çizemez ve bu sözde plan asla kabul edilemez. Baskı ve zulümle güç gösterisi yapanların âbâd oldukları görülmemiştir. ‘Zulm ile âbâd olanın âhiri berbâd olur’ sözü boşuna söylenmiş bir söz değildir. Bu nedenle zulüm ve baskı uygulayarak derebeylik satırlarının üzerine basıp zirveye tırmanarak mutluluk narası atma, tebessümle dünyaya renk verme gayreti çökecek ve yok olmaya mahkûm olacaktır. İnsanlık onurunun yok sayıldığı bir platformda ifade edilen sözler tarihin çöplüğünde bugüne kadar nasıl yer aldıysa yeni dünya düzeninde de emperyalistlerin tarihi yenilgisi olacaktır. Hz Musa (as) aracılığıyla İsrailoğullarına Tevrat’ta bildirilen altıncı emirde ifade edildiği gibi ‘Adam öldürmeyeceksiniz’ hükmünü de yok sayarak, canice plan geliştirmek, kendine ait olmayan toprakları insanları öldürerek istila etmek, kendi değerleriyle bile savaş halidir, asla kabul edilemez.”

“BU BİR KAOS PLANIDIR”

Kudüs’ün bu saçma planla işgal girişimi İslam davasına gönül verenlerin emperyalistlere ve bölgede ona uşaklık eden zihniyetlere karşı suskunluğuna son vermesi anlamına geleceğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “İslam dünyasının kalbi Kudüs’tür. Kudüs aynı zamanda Filistin devletinin başkentidir. Zorbalıkla, işgalle ve akla hayale sığmayan bir planla bunların yok sayılması elbette kabul edilemez. Meşru olmayan yöntemlerle Filistin devletinin varlığının yok sayılması akla ziyan bir durumdur. Asla kabul edilemez. Bu plandan ne barış doğar ne de insanlığa bir ışık yanar. Ancak Orta doğudaki yangının körüklenmesine neden olur. Kısacası ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı sözde plan, bir kaos planıdır” dedi.

“TÜRK GAZETECİLERE AMBARGO UYGULAMAK DA NEYİN NESİ”

Milletvekili Şahin Tin, ABD Başkanı Donald Trump’ın ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun düzenlediği basın toplantısına, Washington’daki yerleşik Türk gazetecilerinin alınmamasını da sert bir dille eleştirdi. Şahin Tin; “Konuştuklarında mangalda kül bırakmayanlar, nasıl bir dereye taş attıklarını bildikleri için Türk gazetecilerini basın toplantılarına aldırmayıp, basın özgürlüğü konusunda da her zaman sergiledikleri ikiyüzlü tavırlarını apaçık ortaya koymuşlardır. Türk gazetecileri toplantıya almayıp çifte standart uygulamak da neyin nesi, anlamak mümkün değil. Bizim Filistin ve Kudüs meselesine kayıtsız ve duyarsız kalacağımızı kimse düşünmesin ve beklemesin” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir