Şarkılar onlar için söylendi

Şarkılar onlar için söylendi

Denizli'de öğrenci ve öğretmenlerden oluşan "Müsaadenizle Çocuklar" korosu, otizmli bireyler için konser verdi.

Pamukkale Eğitim Vakfı Özel PEV Okulları Aile Birliği ile DENTAŞ Özel Eğitim Uygulama Merkezi (DOÇEM) Okul Aile Birliği, geliri, otizmli bireylere eğitim veren DOÇEM’e bağışlanmak üzere Merkezefendi Kültür Merkezinde bir konser düzenledi.

Pamukkale Eğitim Vakfı Özel PEV Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kazdağlı, otizmle ilgili farkındalık yaratmak için bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirterek; “Okulumuzun öğretmenleri ve öğrencileri olarak 70 kişilik bir koro, burada gösterilerde bulunacak. DOÇEM’den de otizmli bireyler gösteriler yapacaklar. Otizmli çocukların durumlarını, onların hayatlarındaki kesitleri burada paylaşmış olacağız. Böylelikle bir farkındalık yaratacağımızı düşünüyorum. Bunu eğitimimizin bir parçası haline getirmek bizim hedeflerimizden biri. Geniş bir katılım var. Bundan da ayrıca memnunuz. Hem velilerimiz hem Denizli protokolü hem de öğrencilerimiz buna çok büyük ilgi gösterdi. Bugün elde ettiğimiz gelir otistik bireylere eğitim veren okula tahsis edilecek”

Gerçekleştirilen etkinlikte öğrenci, öğretmen ve okul personelinden oluşan “Müsaadenizle Çocuklar” Korosu sahne alırken, otistik bireyler dans ve şarkılarla salonu coşturdu. Düzenlenen konsere TEKİL-A müzik grubu eşlik etti.

Ünlü sanatçıların eserlerine yer verilen konserde “Mavi Liman, Kendine İyi Bak, Tutamıyorum Zamanı, Medcezir, Paramparça” gibi şarkılar otizmli çocuklar için seslendirildi.

Özel PEV Okulları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübüne üye öğrenciler de “Farkındalık Kumbarası” çalışmasıyla otizmli arkadaşlarına destek oldu. “Otizmin Farkındayız, Çözümde Bir Aradayız” sloganıyla okul genelinde farklı etkinlikler gerçekleştiren kulüp öğrencileri, kumbarada topladıkları oyuncak ve gelirleri DOÇEM’deki arkadaşlarına armağan ettiler. Ayrıca giriş alanında DOÇEM öğrencilerinin yaptığı çalışmalar satışa sunuldu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir