SANCAR’DAN SERT ÇIKIŞ; ‘BÜYÜKŞEHİR’İN KARNESİ ZAYIF’

SANCAR’DAN SERT ÇIKIŞ; ‘BÜYÜKŞEHİR’İN KARNESİ ZAYIF’

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Kasım ayı görüşmelerinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayladığı performans raporunu ve 2017 Mali Yılı Bütçesi’ne ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Ve, “Biz Büyükşehir Belediyesi’ne CHP olarak karne verdik. Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibi sınıfta kaldı” dedi.

CHP Parti binasında Büyükşehir CHP Belediye Meclis Grup Başkanvekili ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, büyükşehir belediyesinin çalışmalarını sert bir dille eleştirdi. “Altyapı, otopark ve sosyal alan yetersizliği” ile Zeytinlibahçe hakkında açıklamalar yapan İl Başkanı Sancar, “Alt yapı çalışmaları 100 yılın işkencesi haline gelmiştir. Denizli’yi eskiden büyük köy olarak yorumluyordunuz. O zaman sadece Dokuzkavaklar’da Zeybek Kavşağı’nın orada su baskınları oluyor, Barsak Deresi taşıyordu. Şimdi yağmur yağdığında tüm şehir Venedik’e dönüyor” dedi.

“2012’DEN BERİDİR OTOPARK YAPILMIYOR”
 

Kentte 2012 yılından bu yana otopark yapılmadığını da kaydeden Sancar, “Vatandaşların arazilerini istimlak ederek otopark yapmaya karar verdiniz. 2012’den beridir bu yolda hiçbir adım atmadınız. Bizim önerimizi hayata geçirseler bu sorun biter. 90 öncesi yapılan ve şehir merkezindeki okulları yıkın, yerine altı otopark olan modern okullar yapın, dedik. Onu da dikkate almadınız. Keza şu anda trafik konusunda da Denizli içinden çıkılamaz durumda” diye konuştu.

“BİR NİKAH SARAYIMIZ BİLE YOK”

Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’nin yapımının da çok uzadığını söyleyen Başkan Sancar, “Bu yapı halen Denizli’ye kazandırılamadı. Vatandaşlarımız nikahlarını kıydırabilmek için adeta adres arıyor. Büyükşehir olan Denizli’nin halen büyük bir nikah sarayı bile yok” dedi.

“ZEYTİNLİ BAHÇEYE BENZİN

İSTASYONU YAPTIRMAYACAĞIZ”

Servergazi’deki zeytinli bahçeye ilişkin de açıklama yapan Sancar, “Mahallenin ortasında adeta bomba tehlikesi oluşturacak olan benzinlik yapımına izin vermeyeceğiz. Acilen Başkan Zolan bu kararından geri dönmelidir. Bu siyasi bir talep değil, sosyal ve yaşamsal bir taleptir” diye konuştu.

Belediyenin performans raporu ve bütçe konusunda sınıfta kaldığını da iddia eden CHP İl Başkanı Sancar, belediyenin asli görevlerini acilen yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Başkanlık sistemine ilişkin soruları da yanıtlayan Sancar, ülkede başka sorunların olduğunu, acil olarak onların çözülmesi gerektiğini söyledi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir