SAĞLIK-SEN İL DİVAN KURULU TOPLANTISI’NDA BİRARAYA GELDİ

SAĞLIK-SEN İL DİVAN KURULU TOPLANTISI’NDA BİRARAYA GELDİ

Sen Denizli Şubesi’nin Genişletilmiş İl Divan Kurulu, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda Yıpranma Payı, Lisans Tamamlama, Sağlık Çalışanlarına Şiddet, Görevde yükselme ve Unvan değişikliği sınavının yapılması, Sağlık çalışanlarının emeklilik maaşları ve ASP bakanlığı ile ilgili sorunları konuşuldu.

Sen Denizli Şubesi’nin Dedeman Otel’de gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Divan Kurulu’na Sağlık-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Metiş, Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak İle Himmet Bayar, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Veli Kılınçarslan, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Berna Öztürk, Aydın Sağlık-Sen ve Isparta Sağlık-Sen Şube Başkanları, Sağlık-Sen İlçe temsilcileri ve çok sayıda üye katıldı.

Divan toplantısının açılış ve selamlama konuşmasını yapan Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Koçoğlu, Sağlık çalışanların ciddi sorunlarla baş başa kaldığını belirterek “Denizli’deki darbe girişimi ile ilgili süreçleri teşkilatımız ile omuz omuza atlattık” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan konuşmasında, darbe girişiminde Sağlık-Sen Denizli Şubesi’nin milli duruşunu her STK’ya örnek olarak gösterdi. Özkan, Anayasa değişikliğini ve başkanlık sisteminin gereklilikleri hakkında sendika üyelerini bilgilendirdi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Kemal Çırak konuşmasında, kazanımların tüm sağlık çalışanlarına hitap ettiğini belirtti. Sağlık çalışanlarını en iyi şekilde masada temsil ettiklerini ve edeceklerini vurgulayan Çırak, Denizli teşkilatının üye hedefini 4 bin olarak belirlendiğini ifade etti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi. Başkan Memiş, darbe girişimi ile ilgili o gün Ankara’da yaşadığı duygu dolu anılarını anlattı. Başkan Memiş sonrasında Yıpranma Payı, Lisans Tamamlama, Sağlık Çalışanlarına Şiddet, Görevde yükselme ve Unvan değişikliği sınavının yapılması, Sağlık çalışanlarının emeklilik maaşları ve ASP bakanlığı ile ilgili sorunlar ve konuların aşamalarını ayrıntılı bir şekilde ilçe başkanları ve temsilcilere anlattı ve çalışmalarından dolayı Şube başkanı Metin Yüksel Koçoğlu ve tüm temsilcilere teşekkürlerini sundu. Konuşmalarının sonunda temsilcilere plaket takdimi yapıldı. Toplantı sonrası tüm katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir