SAĞLIK BAKANLIĞI ECZANELERİN IŞIKLARINI SÖNDÜRECEK

SAĞLIK BAKANLIĞI ECZANELERİN IŞIKLARINI SÖNDÜRECEK

Sağlık Bakanlığı yönetmelikte değişikliğe giderek eczane tabelalarını değiştirecek. Değişiklik ile tabelalardaki led ışıklar söndürülecek. Yönetmelik ile Denizli’de 413 eczanenin tabelası değişecek.

Eczane Levha Standartları Kılavuzu’nda 09/09/2016 tarihi itibariyle yürürlüğe giren değişiklik, tabelalardaki led ışığını söndürecek. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kılavuzda, eczanelerin aynı standartta tabelalar kullanmasını hedefleyen değişiklikler yapılacağı yayınlandı. Değişiklik hakkında bilgi veren 16. Bölge Denizli Eczacı Odası Başkanı Osman Özdemir, “Yayınlanan yönetmelikte tabelalarda artık eczane isminin led ışıkla aydınlatılmayacak. Değişiklik ile hastaların eczanelere erişimini kolaylaştırmak, görsel kirliliği ve eczaneler arası haksız rekabeti önlemek amaçlanıyor” dedi. Denizli’de 413 eczane olduğunu ifade eden Başkan Özdemir, “ İlk olarak yeni açılacak olan eczaneler bu tabelaları takacak. 2 sene verilen müddet içinde yavaş yavaş değişiklik olacak. Standart olarak verilen bir tabela biçimi var ona göre tabelalar yapılacak” diye konuştu.

Denizli’deki eczacıların bu yönetmeliğe olumlu baktığını aktaran Başkan Özdemir, “Işıklı levhanın tercih edildiği eczanelerde sadece ‘’Eczane” yazısında led aydınlatma kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma olmayacak” diyerek bilgi verdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir