SAĞANAK YAĞIŞ ÇOK SAYIDA EVİ SU ALTINDA BIRAKTI

SAĞANAK YAĞIŞ ÇOK SAYIDA EVİ SU ALTINDA BIRAKTI

Denizli’de sağanak yağışın ev baskınlarına neden oldu  Denizli’de sel felaketi Denizli’de selnedeniyle birçok araç battı.

Denizli’de etkili olan sağanak yağışısonrası kent merkezi genelinde oluşan sel nedeniyle evlerde ve yolların altgeçidinde çok sayıda su baskını meydana geldi.

Denizli’de akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışınedeniyle çok sayıda ev sel nedeniyle su altında kalırken, evleri su altındakalan vatandaşlar perişan oldu. Evleri su altında kalan vatandaşlar kendilerinisokaklara atarken, su baskınlarına karşı yetkililerden çözüm istedi. Selnedeniyle birçok ev su altında kaldı, sokak ve caddelerde çukurlar meydanageldi. Birçok evde su baskınıyla birlikte çamur baskın yaşandı. ÖzellikleMerkezefendi ilçesi Muratdede Mahallesi’nde etkili olan yağış yollarda parkhalinde bulunan araçların selin oluşturduğu yaklaşık 1 metre derinlikteki çukurlardayan yattığı görüldü. Araç çekicilerin gelmesiyle araçlar kurtarıldı.

Evi su altında kalan Şenol Tuğrul, ne olduğunu anlamadığınıve bir anda olduğunu belirtti. Yollarda yapılan çalışmalardan dolayı subaskınlarının yaşandığını iddia eden Mehmet Çakmak, her şeyin bir anda olduğunubelirtti.

Yağışın yaklaşık 45 dakika sürdüğünü belirten MehmetFırdolayı, ‘Babamlara bayram için gelmiştik ama yağan yağmur nedeniylebayramımız zehir oldu. Yaklaşık 45 dakikada bu hale geldi. Eve dönmek içinçıkmıştık ama baktık araba oturmuş, yan yatmış durumda. Sürpriz oldu, sonra amataksi ile çekmeye çalıştık. Sonra çekici çağırdık, şimdi çıkarıyoruz” diyekonuştu.

Alt geçitlerde meydana gelen su baskını nedeniylearaçları mahsur kalan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla araçlarını kurtardı.
DENİZLİ (İHA) 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir