Sacko 2 hafta yok!

Sacko 2 hafta yok!

Trabzonspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turu 2’nci maçında sakatlanan Hadi Sacko’nun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Arif Süleyman Hatay’ın muayenesinden geçen 25 yaşındaki oyuncunun sağ kasık bölgesinde küçük bir yırtığın oluştuğu açıklandı.

Yukatel Denizlispor’a Hadi Sacko’dan kötü haber geldi. Trabzonspor ile oynanan kupa maçında sakatlanan Sacko, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Arif Süleyman Hatay’ın muayenesinden geçti. Sporcu sağlığı konusunda önemli çalışmalarda bulunan Dr. Hatay’ın detaylı muayenesinden sonra genç forvetin sağ kasık bölgesinde küçük bir yırtık tespit edildi.

“ÇOK CİDDİ BİR SAKATLIK GÖRÜNMÜYOR”

Sacko’nun en az 2 hafta dinlenmesi gerektiğini aksi takdirde kasık bölgesindeki yırtığın büyüyebileceğini aktaran Op. Dr. Arif Süleyman Hatay, “ Sacko’nun çok ciddi bir sakatlığı görünmüyor, bir süre kendini dinlendirmesi lazım. Bu tip küçük kas yırtıkları üzerine gidildiğinde büyüyebilir ve daha şiddetli ağrılara sebep olabilir” dedi. Dr. Hatay, Sacko’nun 2 hafta detaylı bir tedavi sürecine gireceğini ifade etti. Sacko’da yeşil-siyahlıların sağlık sponsoru olan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne, Dr. Hatay’a ve Kurumsal İletişim Ekibi’ne teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir