‘REKTÖRÜMÜZÜN FETÖ ÖRGÜTÜYLE YAPTIĞI MÜCADELEDE TAKDİRE ŞAYANDIR’


Rektörlük görevine asil olarak atanan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı ziyaret eden Ak Parti Denizli Milletvekili ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Hocamızın eli kanlı FETÖ örgütüyle yaptığı başarılı mücadelede de kendisinin yaptıkları takdire şayandır. Bu yaptıklarıyla da kendisinin atanmasında bu kararlı duruşu etkili olmuştur” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Rektörlük görevine asil olarak atanan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ramazanoğlu, “Rektörümüzün görevi hayırlı uğurlu olsun. Rektörümüze görevinde başarılar diliyoruz. Sayın Rektörümüz göreve asil olarak atandıktan sonra kendisiyle yapmış olduğum ilk resmi görüşmemizdir. Rektörümüzün şu ana kadar yapmış olduğu bilimsel çalışmalar kadar vekil olarak geçirdiği dönemde göstermiş olduğu yöneticilik becerilerini inşallah bundan sonraki süreçte de gösterecek. Pamukkale Üniversitemiz, Türkiye’nin gözde üniversitelerinden birisidir. Hocamızın liderliğinde yapılacak hem bilimsel hem de üniversiteye getirilen yeni yönetim anlayışıyla Türkiye’de çığır açan üniversitelerden birisi olacaktır. Denizli olarak bizim de gözbebeğimizdir. Gerek bilimsel çalışmaları gerekse sosyal alanlarda yaptıkları faaliyetlerle ve Üniversite Hastanemizin başarılı sağlık hizmetleriyle bölgemizin parlayan yıldızıdır. Sayın Rektörümüze yeni dönem için başarılar diliyorum. Biz, Denizlililer olarak Sayın Rektörümüzün başarılı olabilmesi için elimizden ne geliyorsa bütün desteğimiz kendisiyle beraberdir. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Hocamızın eli kanlı FETÖ örgütüyle yaptığı başarılı mücadelede de kendisinin yaptıkları takdire şayandır. Bu yaptıklarıyla da kendisinin atanmasında bu kararlı duruşu etkili olmuştur. Biz kendileri için bu mücadelede yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bundan sonra da bu mücadelenin başarılı şekilde devam edeceğini bütün kalbimizle inanıyoruz” dedi.

“AYNI KARARLILIKLA BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsayin Bağ, “İnşallah bundan sonraki süreçte de sayın bakanımızın öngördüğü şekliyle üniversitemizi daha iyi konuma getireceğiz. Bu noktada ben de var gücümle çalışacağımı Sayın Bakanıma ifade etmek istiyorum. Sayın Bakanım da bizler de Denizlimiz için çalışıyoruz. Ülkemiz, vatanımız ve milletimiz için çalışıyoruz. Bundan sonra da inşallah güzel hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Kurum bizim için çok önemli. Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. Onlar, bizlere verilmiş olan birer emanettir. Bu emanetleri en iyi şekilde yetiştirip bizler de vatana millete hizmet etmeleri için elimizden geleni yapıyor olacağız. Bizim de önceliğimiz FETÖ ile mücadele oldu. 4 Ağustos Günü bana verilen bu görev öncelikli olarak FETÖ ile mücadele noktasında verilmiş bir görevdi. Ben o noktada da aynı kararlılıkla bu mücadeleyi sürdüreceğimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir