REKTÖR BAĞ’DAN TAVAS’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ

REKTÖR BAĞ’DAN TAVAS’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ

Pamukkale Üniversitesi’nde her hafta yapılan daire başkanları toplantısı bu hafta Tavas ve Kale ilçelerinde gerçekleşti. Rektör Bağ, Tavas’a Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulacağı müjdesini verdi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, rektör yardımcıları, genel sekreter, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının bir araya geldiği üst yönetim ilk olarak Tavas Kaymakamı Dr. Osman Varol’u ziyaret etti. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Tavas’a açılacak olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu gündeme geldi. Rektör Bağ, “Tavas İlçemiz’e yeni bir yüksekokul kazandıracağız. Ancak, bunun için önce fiziki şartların sağlanması gerekiyor. Bu yönde Eski Tavas Devlet Hastanesi binası uygun görüldü. Gerekli tadilatın yapılarak eğitime uygun hale getirilmesi ve üniversiteye devir işlemlerinin tamamlanması ile yüksekokulumuz burada eğitim öğretime başlayacak” dedi.

REKTÖR TAVAS DEVLET HASTANESİ’Nİ İNCELEDİ

PAÜ Heyeti, daha sonra Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’u makamında ziyaret etti. Belediyenin üniversiteye yönelik yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akyol, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm imkanları seferber edeceklerini söyledi. Tavas Kaymakamı Dr. Osman Varol, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve PAÜ Heyeti, daha sonra hep birlikte eski Tavas Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Tavas Meslek Yüksekokulu ziyaret edildi. Tavas Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Abdulvahap Özcan, okulun son durumu ile ilgili kısa bir brifing verdi. Yüksekokulda yapılan incelemeler sırasında Rektör Bağ, öğrencilerle sıkça bir araya gelerek, sohbet etti.  Ardından Tavas MYO tarafından yapımı devam eden seralar gezildi.

KALE VE TABEA ANTİK KENTİ ZİYARETİ

Tavas ziyaretlerinin ardından Kale İlçesi’ne geçildi. Kale Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla tarafından ağırlanan PAÜ üst yönetimi, daha sonra Kale Meslek Yüksekokulu’na geçti. Kale Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Karataş ve tüm öğretim elemanlarının hazır bulunduğu ziyarette, akademik ve idari alanda yapılan çalışmalar üzerine konuşuldu. Toplantı sonunda Rektör Bağ, öğrencilerden oluşan bir heyet ile görüştü. PAÜ Heyeti son olarak Kale İlçesi’nde bulunan ve binlerce yıldır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kale-i Tavas (Tabea Antik Ören Yeri) kazı alanında incelemelerde bulundu. Kazı Bilimsel Danışmanı PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Beyazıt, antik kentin tarihçesi, ortaya çıkan eserler ve kazı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Özellikle Cevherpaşa Camii katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Son olarak Kazıevi ziyaretiyle program sona erdi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir