REKTÖR BAĞ, PAÜ DOĞU KAMPÜSÜ’NÜ İNCELEDİ

REKTÖR BAĞ, PAÜ DOĞU KAMPÜSÜ’NÜ İNCELEDİ

Honaz İlçesi’ni  ziyaret eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Heyeti, Doğu Kampüsü için tahsis edilecek olan bin dönümlük arazide inceleme yaptı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları ve daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşen ilçe gezilerinin sonuncusu ilçede öğrenci sayısı en çok olan Honaz İlçesi’nde gerçekleşti.

PAÜ Rektörü Bağ ve heyet ilk olarak Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ziyaret etti. Başkan Devecioğlu, üniversiteye tahsis edilecek arazi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Devecioğlu, “Bin dönümlük arazi mevcut Honaz kampüsüne yaklaşık 300 metre uzaklıkta yer alıyor. Bu arazinin tüm alt yapı çalışmaları yapıldı. Üniversitemiz araziyi istediği anda tahsis işlemlerine başlayabiliriz. Ayrıca 80 dönümlük bir araziyi üniversitemize vermiştik. Üniversitemizin her zaman emrindeyiz. Belediye olarak üzerimize düşen herşeyi yapmaya hazırız” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Her hafta Pazartesi günleri ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu hafta da öğrenci sayısı bakımından en kalabalık olan Honaz’dayız. Merkez kampüste herhangi bir yapılanma şu anda mümkün görünmüyor. Artık yeni alanlara ihtiyaç var. Burada da hazır böyle bir arazi varken bunu değerlendirmemiz gerekiyor. Üniversitemizin doğu kampüsünü bize tahsis edilecek olan bin dönümlük arazi üzerine kurabiliriz. Honaz Belediyesi bu alanın tüm altyapı çalışmalarını yapmış. En kısa zamanda kararımızı verip, yeni bir kampüs kurmaya başlayabiliriz. Ayrıca daha önceden üniversitemize 80 dönümlük bir arazinin tahsisi yapılmış. Üniversite üst yönetimiyle bu alanı nasıl değerlendirebileceğimizi kararlaştıracağız ” dedi.

Ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ziyaretçi anı defterine düşüncelerini yazdı.

Belediyedeki ziyaretin ardından PAÜ Heyeti bin dönümlük arazide incelemelerde bulundu. Belediye başkanı Turgut Devecioğlu, Rektör Bağ ve beraberindeki heyete alan ile ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra Honaz Meslek Yüksekokulu ziyaret edildi. Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Çamurdan, okulun mevcut durumu hakkında sunum yaptı. Öğretim elemanları ile bir araya gelen Rektör Bağ, tek tek tanışarak kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

Kampüste öğrencilerle sohbet eden Rektör Bağ, öğrencilerin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmedi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir