Rektör Bağ, MYO incelemelerine devam ediyor

Rektör Bağ, MYO incelemelerine devam ediyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, akademik yılın başlamasına az bir süre kala, ilçelerde bulunan meslek yüksekokulların (MYO) fiziki durumlarını ve yapılan çalışmaları yakından görmek için başlattığı inceleme ziyaretlerine devam ediyor.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, akademik yılın başlamasına az bir süre kala, ilçelerde bulunan meslek yüksekokulların (MYO) fiziki durumlarını ve yapılan çalışmaları yakından görmek için başlattığı inceleme Serinhisar, Acıpayam, Tavas ve Kale’deki MYO’lar ile devam etti. Ziyaretlerde Rektör Bağ’ı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi eşlik etti.

SERİNHİSAR MYO HAZIR

İlk olarak Serinhisar İlçesi’ne ziyarette bulunan Prof. Dr. Bağ ve Prof. Dr. Çiftçi, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik’i makamında ziyaret etti. Ardından Rektör Bağ ve Kaymakam Şenlik daha sonra Serinhisar Belediyesi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve mülki yetkililer ile eğitim öğretim yılı öncesi Serinhisar Meslek Yüksekokulu’na gelecek öğrencilerin ulaşım, barınma ve güvenlik konularında alınan önemler ve yapılacak çalışmaları konuşmak üzere bir araya geldi. Görüşmenin sonunda öğrenciler için yurt olarak tahsis edilen binayı gezen heyet, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Derslikler, idari ofisler, öğretim üyesi odaları ve kantin olarak tahsis edilen alanı gezen heyet, daha sonra Serinhisar MYO öğretim elemanları ile bir süre sohbet etti. PAÜ Serinhisar Cevriye Esen Meslek Yüksekokulu Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı ile bu yıl ilk kez öğrenci kabul edecek ve 30 öğrenci kabul edecek.

ACIPAYAM MYO’YA ZİYARET

Serinhisar’ın ardından Prof. Dr. Bağ ve Prof. Dr. Çiftçi Acıpayam İlçesi’ne geçerek burada Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ı ziyaret etti. İdari yetkililerin de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, eğitim öğretim yılı öncesinde Acıpayam MYO’da eğitim görecek öğrencilerin en iyi olanaklarla barınmaları ve güvenli bir ortamda yaşamaları için yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretin ardından Acıpayam MYO’ya geçen Prof. Dr. Bağ ve Prof. Dr. Çiftçi, burada Acıpayam MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turgut ve öğretim elemanları ile bir süre sohbet etti.

İNCELEME GEZİSİ TAVAS İLE DEVAM ETTİ

İncelemelerin bir sonraki durağı Tavas ilçesi oldu. Tavas ziyaretinde Prof. Dr. Bağ ve Prof. Dr. Çiftçi; Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Adagülü ve mülki yetkililerle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde Tavas’da eğitim görecek öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için yapılabilecek iş birliği konuları konuşuldu. Tavas’ta mülki yetkililerle yapılan görüşmeler sonrası Tavas MYO’ya giden Prof. Dr. Bağ ve PAÜ Yönetimini; burada Tavas MYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Koluman, öğretim elemanları ve idari yetkililer karşıladı. Burada yapılan yenileme çalışmalarını yakından inceleyen Rektör Prof. Dr. Bağ, daha sonra öğretim elemanları ile bir süre sohbet etti.

SON DURAK; KALE

Prof. Dr. Bağ başta olmak üzere PAÜ Yönetimi, Kale’de yaptığı temaslar kapsamında ilk olarak göreve kısa süre önce atanan Kale Kaymakamı Samet Serin’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Prof. Dr. Bağ, Kaymakam Serin’e PAÜ bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Programın devamında Kale Belediyesi’negeçen PAÜ Yönetimi, Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen görüşmede, Kale’de öğretim görecek öğrencilerin ulaşım ve barınma olanaklarını iyileştirme konuları ele alındı.

Program kapsamında son olarak, Kale MYO’ya giden Prof. Dr. Bağ ve beraberindekileri burada Kale MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Beyazıt, müdür yardımcıları ve öğretim elemanları ile bir araya geldi.

“PAÜ HER GEÇEN YIL BÜYÜYEN BİR AİLEDİR”

Yaptığı temaslar ve inceleme ziyaretlerini değerlendiren Prof. Dr. Bağ; şunları kaydetti:

“Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak, Kınıklı Merkez Yerleşkemiz dışında bulunan meslek yüksekokullarımız ile de yakından ilgileniyoruz. İlçelerimizde bulunan okullarımızda eğitim alacak öğrencilerimizin nitelikli eğitimin almalarının yanında yeterli fiziki imkânlarda eğitim görmeleri adına gereklilikler kapsamında fiziki olanaklarını iyileştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçelere yapmış olduğumuz ziyaretler ile bir yandan mülki idareciler ile bir araya gelerek öğrencilerimizin gerek konaklama gerek ulaşım gerekse de güvenlikleri konusunda daha iyi neler yapabileceğini görüşürken bir yanda da okullarımızda yaptığımız iyileştirme çalışmalarını yakından inceleme fırsatı bulmuş oluyoruz. Pamukkale Üniversitesi, hem artan öğrenci sayısı hem de yeni eğitim öğretime başlayan okul ve programları ile her geçen yıl biraz daha büyüyen bir ailedir. Bu yıl da bilindiği üzere Serinhisar Cevriye Esen Meslek Yüksekokulumuzun Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı ve Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun ise Eczane Hizmetleri Programı ilk öğrencilerini kabul edecek. Yeni eğitim öğretim yılının tüm akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni eder, kendilerine başarılar dilerim.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir