RAMAZANOĞLU’NDAN DENİZLİ’YE 4 BÜYÜK MÜJDE!

RAMAZANOĞLU’NDAN DENİZLİ’YE 4 BÜYÜK MÜJDE!

Ak Parti Denizli Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Denizli’ye çok güzel 4 müjde verdi. Dr. Ramazanoğlu’nun girişimleri sonucu Denizli’ye toplam kapasitesi 700 olan 4 adet ortaöğrenim yurdu yapılacak.

Bakanlığa geldiği ilk günlerde öğrenci yurtlarının önemine dikkat çeken ve görevi süresince bu konuda büyük çaba sarf eden Ak Parti Denizli Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Denizli’ye 4 yurt müjdesi verdi. Denizli’de ‘yurt ihtiyacı’ konusunda en acil 4 tanesinin çözümü için Ankara’da temaslarını sürdüren Dr. Ramazanoğlu’nun bu girişimleri sonuçsuz kalmadı. Dr. Ramazanoğlu’nun Ankara’daki çalışmaları neticesinde Pamukkale, Merkezefendi, Sarayköy ve Honaz’a toplam kapasitesi 700 olan üçü kız, biri erkek öğrenciler için olmak üzere 4 yurt yapılması; Hükümet’in 2017 eylem planı içine alındı. Dr Ramazanoğlu’nun verdiği müjde kapsamında Honaz, Merkezefendi ve Pamukkale’ye 200’er öğrenci kapasiteli 3 kız yurdu, Sarayköy’e de 100 kişi kapasiteli bir erkek öğrenci yurdu yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı; Denizli’deki bu dört yurtiçin ‘eğitimin ihtiyaç önceliğinde’ görüşü bildirmiş ve aciliyetine dikkat çekmişti.

“BİRÇOK SOSYAL PROBLEMİN ÖNÜNE GEÇMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Çocukların 12 yıllık temel eğitimi almaları için bu yurtların çok önemli olduğunu bildiklerini ve bu konuda üstün gayret gösterdiklerini söyleyen Dr. Ramazanoğlu, “Hükümetimizin eylem planı içine alınan Denizli’deki 4 yurt sayesinde kız çocuklarımızın 12 yıllık temel eğitimlerini alabilmelerini sağlayarak birçok sosyal problemin önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

“DENİZLİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Sosyal ve kültürel her türlü imkanı içinde barındıracak modern öğrenci yurtlarının, çocukları okumaya teşvik edecek düzeyde olduğunu belirten Dr. Ramazaoğlu, yurtlar sayesinde toplumsal bir yaranın engelleneceğini belirterek, “Erken yaşta evliliklerin önüne geçilmesi, eğitim öğretime dayalı olarak yaşam standartlarının artması hedeflerimiz arasındadır. Merkezefendi, Pamukkale, Honaz ve Sarayköy’de inşaatına başlanacak olan yurtlarımızın şimdiden hem öğrencilerimize hem de Denizlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir