Rahvan At Yarışları programı netleşti

Rahvan At Yarışları programı netleşti

Babadağ Belediyesi’nce bu yıl 17-18 Eylül tarihlerinde 26’ncısı yapılacak olan ‘Geleneksel Rahvan At Yarışları’nda program belli oldu.

Babadağ Belediyesi tarafından 26’ncısı düzenlenecek olan Geleneksel Rahvan At Yarışları, heyecanla bekleniyor. 17-18 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan yarışın programı belli oldu. Yöresel ürünlerin tanıtılacağı ve satışa sunulacağı stantlar ile süslenecek olan etkinlik kapsamında 17 Eylül Cumartesi günü akşam 21.00’de Ege türkülerinin eşsiz yorumcusu Tolga Çandar sahne alacak. Etkinlik boyunca vatandaşların eğlencesini katlayacak olan Lunapark Babadağ’da yerini alacak. 18 Eylül Pazar günü akşamına kadar sürecek olan etkinlikler ve yarışlar neticesinde yarışın farklı kategorilerde kazananlarına ödül töreni de düzenlenecek.

“BABADAĞ KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR”

Yarış hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Ali Atlı; “Rahvan At Yarışları, Babadağ kültürünün olmazsa olmazlarındandır. Bizler geçmişimizden günümüze taşıdığımız bu gelenekleri hem Babadağlı vatandaşlarımızla hem de çevre il ve ilçelerden gelecek vatandaşlarımızla her sene diri tutuyoruz. Bu sene 26’ncı kez düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Babadağ’ın bir turizm destinasyonu olma yolunda bu özgün etkinliklerinin yeri yadsınamaz. Program kapsamında bu sene etkinliğimize Tolga Çandar büyük bir renk katacak. Tüm halkımızı Babadağ’da ağırlamak bizler için büyük bir onur olacak” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir