‘PLANSIZLIK NE ZAMAN BİTECEK?’

‘PLANSIZLIK NE ZAMAN BİTECEK?’

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı 121 projeyi TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Nisan ayında  açıklanan 121 projeyi soran Basmacı, “Büyükşehir’in bütçesi açıklanan projelere yetecek midir.?  Yoksa, Denizli halkını borçlandırıp,  kredi mi kullandıracaksınız? 100 yılın alt yapı projesi, vatandaşa daha kaç yıl eziyet çektirmeye devam edecek?” dedi.

Son günlerde Denizli gündemini meşgul eden ve sürücülere kabus yaşatan Üçgen Kavşağını da soru önergesi ile Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili Melike Basmacı; “Denizlili vatandaşlar, sabah işe gitmek için evinden çıkıyor, plansız  kazılan yollar nedeniyle akşam evine dönemiyor. Bu çalışmalar ne zaman bitecek?.  Şehir merkezinde kazılan yollar ne zaman düzelecek?.  Belediye, yol kazma ve çukur açma çalışmalarını ne zaman belli bir program dahilinde yapmaya başlayacak? Denizli Büyükşehir Belediyesi “ben kazdım oldu anlayışından ne zaman vazgeçecek?. “ diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan cevap vermesini istedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı’nın İçişleri Bakanı Soylu’nun yazılı olarak cevaplamasını istediği ve TBMM’ne verdiği soru önergesi şöyle:

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir