PAÜ’YE 10 YENİ DEKAN

PAÜ’YE 10 YENİ DEKAN

FETÖ soruşturması kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nde çok akademisyen ve idari personel görevden alınmıştı. YÖK tarafından PAÜ’ye vekalet bakılan 16 dekanlık makamının 10’una yeni dekan atamaları yapıldı.

4 Ağustos tarihinde Pamukkale Üniversitesine vekaleten atanan ve basın yayın organlarında 16 dekan gücünde rektör başlığıyla yer alan PAÜ rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın gücü YÖK tarafından PAÜ’ne atanan 10 dekanla elinden alınmış oldu.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığ’ınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nde çok akademisyen ve idari personel görevden alınmıştı. PAÜ’de ayrıca 13 fakültenin dekanı YÖK tarafından istifa ettirilmiş ve yerlerine Rektör Bağ kendisi vekalet etme kararı vermişti. Eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı da YÖK tarafından soruşturmanın selameti açısından açığa alınmıştı. Bunun üzerine PAÜ Rektörü Hüseyin Bağcı Ulusal Medyada gündem olmuş ve hakkında “16 Dekan gücünde Rektör” haberleri yayınlanmıştı.

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alınan 16 dekandan 10'unun yerine YÖK tarafından önceki gün yeni dekanların ataması yapıldı. Yüksek Öğretim Kurulu YÖK tarafından üniversiteye geçilen yazıya göre yeni dekanların isimleri şöyle:

Fen Edebiyat Fakültesi – Prof. Dr. Mehmet Karakuş

İktisadi ve İdari Bilimleri Fak. – Prof. Dr. Hakan Sarıtaş

İlahiyat Fakültesi – Prof. Dr. Vedat Uyak

İletişim Fakültesi – Prof. Dr. Halil Savaş

Mimarlık ve Tasarım Fak. – Prof. Dr. Süleyman İnan

Mühendislik Fakültesi – Prof. Dr. Mehmet İnel

Müzik ve Sahne Sanatları Fak. – Prof. Dr. Ahmet Baki Yağcı

Teknik Eğitim Fakültesi – Prof. Dr. Aydın Yapar

Teknoloji Fakültesi – Prof. Dr. Orhan Karabulut

Turizm Fakültesi – Prof. Dr. Kasım İnce

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir