PAÜ’DE REKTÖRLÜK ADAY ADAYĞILI BAŞVURULARI BAŞLADI

PAÜ’DE REKTÖRLÜK ADAY ADAYĞILI BAŞVURULARI BAŞLADI

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Abdullah Gül Üniversitesi ataması için rektör aday adaylık başvuruları başladı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) 2 üniversitenin rektörlük atama sürecine start verdi. YÖK, resmi internet sitesinden Abdullah Gül Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi’ ne (PAÜ) rektör ataması yapılacağını duyurdu. Rektörlük aday adaylığı için 05-12 Aralık tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunabilecekler. Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde; Profesör olarak en az 3 yıl görev yapmış olması, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması, Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması şartları aranacak.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şartı aranmayacak.  Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer alması gerekiyor. Adaylar sadece 1 Üniversitenin Rektörlüğü için başvurabilecekler. Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, "[email protected]" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilecek.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir