PAÜ’DE BEYAZ ÖNLÜKLER GİYİLDİ

PAÜ’DE BEYAZ ÖNLÜKLER GİYİLDİ

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni yapıldı. Toplam 194 hekim adayı beyaz önlüklerini giydi.

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) her yıl geleneksel olarak Tıp Fakültesi 1. Dönem öğrencileri için düzenlenen ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ PAÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene; PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Erdur, PAÜ Tıp Fakültesi dekan yardımcıları, hastane başhekim yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

“BEYAZ ÖNLÜK; HEKİMİN ŞEREFİDİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Erdur bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Erdur konuşmasında “Beyaz önlük; hekimliğin simgesi ve hekimin şerefidir. Beyaz önlüğün kendisi bizim doktor olmamızı sağlamaz ancak, doktor olarak tanınmamızı sağlar. Beyaz saflıktır, beyaz temizliktir, beyaz aydınlıktır. Pamukkale Üniversitesi’nde yıllardır uygulanan bu tören artık geleneksel bir hale gelmiştir. Üniversitemiz yaklaşık 25 yıllık birikimi ile köklü bir üniversite haline gelmiştir. Tıp fakültemiz başlangıçtan bu yana aktif eğitimi esas alarak eğitim yapan ve tıp eğitiminde akredite olmayı başarmış bir tıp fakültesidir. Bu da fakültemizi, birçok eşdeğerine göre daha ön plana çıkarmaktadır” dedi.

194 ÖĞRENCİ ÖNLÜK GİYDİ

Konuşmanın ardından PAÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nalan Oğuzhanoğlu ‘Damgalama’ konulu açılış dersini verdi. Açılış dersinin ardından PAÜ Tıp Fakültesi’nde bu yıl eğitim öğretime başlayan 194 öğrenci beyaz önlüklerini giydi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir