PAÜ Turizm Fakültesi 10 yaşında

PAÜ Turizm Fakültesi 10 yaşında

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi’nin akademik hayata başlayışının 10. yılı; mezun öğrencilerinin de katılımıyla ‘10. Yılımızda 10 Mezun’ isimli bir etkinlik ile kutlandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi, akademik hayata başlamasının 10. yıl dönümünü kutladı. 10. yıl dönümünü dolayısıyla ‘10. Yılımızda 10 Mezun’ adlı etkinlik düzenlendi. Turizm Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve mezun öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Turizm Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerin fotoğraflarından oluşan ve meleğin önemini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

“YERLEŞKEMİZE TAŞIMA SÖZÜNÜ VERDİK, GERÇEKLEŞTİRDİK”

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, turizmin PAÜ için önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Bağ, “Belli bir hedef doğrultusunda yaşamak herkes için önemli bir hayat disiplinidir. Bizler de göreve başladığımızda mevcuttaki Turizm Fakültesi binası, gerek akademisyenlerimiz gerek öğrencilerimiz için çileli bir durumda idi. Sizleri yerleşkemize taşıma sözünü verdik ve bunu gerçekleştirdik. Bu gün bu güzel ortamda bu töreni gerçekleştiriyor olmak bize mutluluk veriyor. Tabi bu yeterli değil. Hedefimiz Turizm Fakültemize yaraşır daha güzel bir bina yapmak, içinde uygulama otelinin, uygulama alanlarının olduğu bir projeyi hayata geçirmek bundan sonraki hedefimizdir. Mezunlarımıza yönelik olarak diyoruz ki sizin de hedefiniz, yetiştiğiniz kurumlara destek vermek olsun” dedi. Turizm Fakültesi’nin yıl 10. kuruluş yıldönümünü kutladıklarının altını çizen Turizm Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Bayram, turizm sektöründe ve turizm akademisinde hem yurt içinde hem yurt dışında önemli görevler üstlenen isimler yetiştiren bir fakülte olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti.

10’UNCU YAŞ GÜNÜ PASTASI KESİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Bağ tarafından; Turizm Fakültesi’ne emeği geçen, öğretim üyeleri Prof. Dr. Nurten Çekal’a, Doç. Dr. Serkan Bertan’a, Dr. Öğretim Üyesi Engin Taşkın’a, idari personel Dilara Özgür’e, Fehmi Karalar’a, Hüseyin Savun’a teşekkür belgesi verildi. Teşekkür belgelerinin sunulmasının ardından pasta kesildi. PAÜ Turizm Fakültesi’nin temelini oluşturan PAÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, 2007 yılında kuruldu ve 2009-2010 Akademik yılında Yüksekokul olarak ilk öğrencilerini almaya başladı. PAÜ bünyesinde, uluslararası standartlarda öğretim, bilimsel araştırmalar ve toplumsal hizmetler verme misyonu ile Turizm Fakültesi olarak alanında evrensel bilgi birikimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir