‘PARLA’ İLE DÜNYA GÜNEŞ ENERJİSİ ÜRETİMİNE BEREKET GELECEK

‘PARLA’ İLE DÜNYA GÜNEŞ ENERJİSİ ÜRETİMİNE BEREKET GELECEK

Enerji sektörünün her alanında aktif rol oynayan Denizlili Bereket Enerji Grubu, “Parla” markasıyla imal ettiği güneş enerjisi panel üretiminin kapasitesini 150 MW’den (Megawatt) 500 MW’ye çıkarma kararı aldı. Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi panel üreticisi Bereket Enerji Grubu, 2017 yılında hem hücre üretimine start verecek, hem de “Güneş enerjisi santrali (GES) kurulumları ve çatı uygulamalarını” yaygınlaştıracak. Ardından da Dünya’nın dört bir yanına güneş enerji paneli ihracatına başlayacak.

Güneş enerjisi alanındaki en önemli etkinliklerden biri olan ve 6-8 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen SOLAR TR 2016 Fuarı’na damgasını vuran Bereket Enerji, yerli ve yabancı girişimcilerin ilgi odağı oldu. Bereket Enerji Grubu GES Koordinatörü H. Zafer Arıkan, tüm dünyada güneş enerjisine ilgi ve yatımların hızla arttığını belirtti ve, “Bu yüzden kapasitemizi 500 MW’ye çıkarmayı kararlaştırdık” dedi. Denizli’deki panel üretim tesislerinde “255, 260 ve 265 watt’lık” kategorilerde güneş enerjisi paneli imal ettiklerini ifade eden Arıkan, GES yatırımları konusunda şunları söyledi:

“Güneş enerjisi yatımları her ülkede yaygınlaştı. Yakında ihracata başlıyoruz. Dış ülkelerden yoğun bir talep var. Ayrıca 2017 yılında güneş enerjisi panellerinin hücre üretimini de gerçekleştirmiş olacağız. Güneş enerjisi santrali kurulumları ile kendi elektriğini üretmek isteyen işletmelerin fabrikalarına çatı uygulamalarını Türkiye genelinde ve yurt dışında yaygınlaştıracağız. Hedefimiz Dünyanın sayılı Güneş Enerjisi Paneli üreticileri arasında yer almak. Ve bu malzemenin ihracatını yapmak. Zaten ülke olarak güneşimiz bol. Güneş panelleri üretimini çok önemsiyoruz. Bunu da ağırlıklı olarak yerli kaynaklarımızla sağlıyoruz.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir