Pamukkale’de “Kurban Kesim Yerleri” belli oldu

Pamukkale’de “Kurban Kesim Yerleri” belli oldu

Pamukkale’de Kurban Bayramı öncesi kurban kesim yerleri belirlendi. Buna göre; Pamukkaleliler, küçükbaş hayvan için 6 farklı noktada kesim yapabilecekken, büyükbaş hayvan için ise bir nokta belirlendi.

Kurban Bayramı ile ilgili geri sayım devam ederken, Pamukkale’de kurban kesim noktaları belli oldu. İlçe sınırları içinde 6 noktada küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Kurban Hizmetleri Komisyonu kararına göre; Pamukkale İlçesi’nde Ulu Cami yanındaki eski halin olduğu otopark, Kuşpınar Mahallesi Pazar Yeri, İncilipınar Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Kınıklı Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Anafartalar Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ile Dokuzkavaklar Merkezefendi Kız Kur’an Kursu bahçesi, küçükbaş hayvanlar için kesim noktaları olarak belirlendi. Büyükbaş hayvan kesim yeri olarak da Akhan Mahallesi’nde Çayır Mevkii’nde bulunan Duranlar Mezbahanesi kullanılabilecek. Belediye ekipleri Kurban Bayramı’nda kullanılacak olan kesim yerlerinde ihtiyaç duyulacak çengel, kompresör, ip, hortum, çadır, masa ve sandalye benzeri malzemeleri hazır bulunduracak. Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerleri dışında kesim yapılmaması için Pamukkale Belediyesi Zabıta ekipleri denetimler yapacak. Bayram süresince şikayetler için Pamukkaleli vatandaşlar 4449220 ve 296 96 96 numaralarından Zabıta ekiplerine ulaşabilecek.

“HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLUYORUM”

Kurban Bayramı’nın 2 dini bayramdan biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Kurban Bayramı hepimizin bildiği gibi hazırlık gerektiren bayram. Biz ilçemiz genelinde vatandaşlarımızın kurbanlarını uygun koşullarda kesebilmeleri için gerekli tedbirleri alacağız. Kurban Hizmetleri Komisyonu raporuna göre; küçükbaş hayvan kesimi için ilçe sınırlarımız içinde 6 yer belirlendi. Biz vatandaşlarımızın buralarda kurbanlarını kesmeleri ile ilgili gereken hazırlıkları yapacağız. Halkımızın belirlenen noktalarda kurbanlarını uygun şekilde kesmelerini rica ediyoruz. Pamukkale Belediyesi ekipleri bayram boyunca halkımıza hizmet vermek için hazır bekleyecekler. Bir kez daha tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir