Pamukkale’de aileler kitap okudu

Pamukkale’de aileler kitap okudu

Geleceğin teminatı olan çocuklara yönelik çalışmalara büyük önem veren Pamukkale Belediyesi, farkındalık etkinliği düzenledi. ‘Birlikte Okuyoruz’ adıyla yapılan etkinlikte; anne babalar okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarla kitap okudu.

Çocuklara yönelik çalışmalara büyük önem veren Pamukkale Belediyesi, ‘Birlikte Okuyoruz’ etkinliği düzenledi. Pamuk Kafe Üniversite’de gerçekleşen etkinliğe, veliler ve çocukları yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte veliler; çocuklarına kitap okudu. Kitap okuma etkinliğinin yanı sıra çocuklara oyunlar oynatılarak hoş zaman geçirmeleri sağlandı. Sosyolog Barış Balcı tarafından yapılan sunumda ailelere, çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için neler yapmaları gerektiği anlatıldı.

“ÇOCUKLARIMIZA ÇOK GÜZEL KAZANIMLAR SAĞLAYACAK”

Program hakkında değerlendirmelerde bulunan Sosyolog Barış Balcı, “Burada güzel bir etkinliğin parçası olarak görev alıyorum. Amacımız ‘Birlikte Okuyoruz’ başlığı altında çocuklarımıza küçük yaşta okumanın alışkanlık haline getirilmesiyle ilgili model olmak. Onlara anlatmak veya söylemek yerine bu konuda davranışlarımızla hareketlerimizle bizzat göstermek. Artık çocuklarımızın bilgi çağında bilgiye ulaşmayla ilgili birçok rakipleri var. Onlara okumayı sevdirmek konusunda yapılacak bu küçük faaliyetler gelecekleriyle ilgili çok güzel kazanımlar sağlayacaktır” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU”

Çocuğuyla programa katılarak kitap okuyan annelerden biri olan Merve Bedel, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Çocuklar için kitabın önemini vurguluyor. Biz ailelerinde bilinçlenmesi sağlandı. Okumanın arttırılması ve geliştirilmesi için bu tür etkinlikler çok önemli. Bu etkinlik için Pamukkale Beleidyesi’ne ve değerli başkanına teşekkür ederim” diye konuştu.

“OKUMAK HAYATTIR”

Çocukların hayata en iyi şekilde hazırlanması için bir çok projelerinin olduğunu belirten Belediye Başkanı Avni Örki, şunları söyledi: “Çocuklarımızın ilk örnek aldığı kişiler anne ve babalarıdır. Aileleriyle birlikte kitap okuyan çocukların bunu alışkanlık haline getirmelerini ve bilinçli bir okur-yazar olmaları çok önemli. Pamukkale Belediyesi olarak farkındalık etkinliği düzenledik. Umarım bu etkinlik hepimize bir örnek teşkil eder ve kitap okumanın sadece bir ders veya zorunluluk olarak değil isteyerek yapılan bir aktivite olduğunu benimsetir. Kısacası okumak hayattır.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir