‘PAMUKKALE SAĞLIK KENTİ OLMALI’

‘PAMUKKALE SAĞLIK KENTİ OLMALI’

UNESCO tarafından 1988’de Dünya Miras Listesi'ne alınan ve Dünya harikalarından biri olan Pamukkale ve Karahayıt Denizli’ye gelen turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Pam Thermal Hotel Clinic & SPA Genel Müdürü İsmail Bartu, turistlerin, Karahayıt’ta bulunan PamThermal Hotel ve bünyesinde bulunan Nobel Tıp Merkezi’yle birlikte, Tatil, Termal ve Tedavinin bir arada bulunduğu ‘3T’yi müşterilerine sunduklarını belirtti. Pam Thermal Hotel Clinic & SPA Genel Müdürü Bartu, “Türkiye’nin içinde bulunduğu krizden kurtulması uzun zaman alacak. Devam eden bu krizi fırsata çevirmek için; tatil, termal ve tedavinin birleştiği 3Tnin, Pamukkale ve Karahayıt’ın içinde bulunduğu bölgemize yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. Jeotermal kaynak açısından Denizli Türkiyede birinci sırada fakat bunun yeterince tanıtımı yapılmadığı için yerli ve yabancı turistler Pamukkaleyi ve Karahayıt’ı travertenden ibaret sanıyor. Onun için de genelde 1 günden fazla durmuyor. Bölgeye gelen turistlerin daha fazla kalması için, tatil, termal ve tedaviyi barındıran Nobel Tıp Merkezi gibi kurumların daha iyi tanıtılması gerekiyor.” dedi.

Yaşlanmakta olan Avrupa toplumunun sağlık turizmine önem verdiğini belirten Bartu, Pamukkale ve Karahayıt’a günübirlik gelen turistlerin bölgeye katkı sağlamadığını, bunun yanında sağlık turizmi için gelenlerin ise daha çok süreyle bölgede kaldığını belirtti.

10 Aralık 2016 tarihinde 35 ülkeden 100 acentenin bölgeye geleceğini belirten Nobel Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Turgay Sehil, Karahayıt’ın suyunun ve çamurunun Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olduğunu belirtti. Sehil, “Bizi biz bile tanımıyoruz. Pamukkale ve Karahayıt’ta tatil, termal ve tedavinin bir arada olduğu Nobel Tıp Merkezi, Türkiye’de ve bölgede tektir. Deneyimli kadromuzla gelen misafirlerimize termal tedavi uyguluyoruz. Tıp Merkezi’mize gelen misafirlerimizin hepsi aynı bünyede bulunan Pam Thermal Hotel’de kalmıyor. Bölgedeki diğer otel ve konaklama mekanlarında kalan çok sayıda hastamız mevcut. Şu anda Suudi Arabistan Kraliyet ailesine ait MBC Televizyonunda yayınlanmak üzere 70 bölümlük bir tanıtım filmi çekiyoruz. Bu tanıtım filmiyle Ortadoğu ve dünyanın diğer ülkelerinde yaşayan Arap nüfusuna ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sehil, “Dünyanın değişik ülkelerinde sağlık kenti bulunurken Türkiyede sağlık kenti olarak bilinen bir yer yok, bölgemizin sağlık kenti olarak anılmasını istiyoruz. Bunun için herkes elinden geleni yapmalı. dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir